LG dla melomanów? G8 ThinQ oficjalnie z głośnikiem w ekranie

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-14

Wczoraj po raz kolejny przedstawiłem Wam wygląd LG G8 ThinQ. Było to swego rodzaju potwierdzenie tego, co już od dawna wiedzieliśmy. Jednak wciąż nie w sposób oficjalny, aczkolwiek raczej nikt nie ma wątpliwości, co do designu tego smartfona. Niektórzy mogli się zastanawiać, dlaczego firma zdecydowała się na tak szerokie wycięcie w ekranie, jednocześnie rezygnując z tradycyjnego głośnika. Ten pojawił się w ekranie, a dzisiejsza informacja potwierdza poprzednie doniesienia.

LG G8 ThinQ wyróżni się głośnikiem w ekranie i wyjątkowym dźwiękiem

lg g8 thinq glosnik w ekranie cso

LG nie ukrywa, że nadchodzi G8 ThinQ. Firma oficjalnie pokazała już aparat, który trafi we wspomniane wycięcie w wyświetlaczu. Jednak teraz do gry wchodzi głośnik w ekranie. Tak, tak, nie jest to najnowsza technologia, ale z pewnością niespotykana na co dzień w smartfonach. G8 ThinQ ma oferować Crystal Sound OLED, który wykorzysta właśnie panel do tworzenia dźwięku. Firma zapewnia, że będziemy pozytywnie zaskoczeni jakością dźwięku, jak i jego głośnością. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, ale pojawić ma się dwukanałowy system dźwiękowy. Jednak nie tylko głośnik w ekranie ma się wyróżniać. Dodatkowo LG w G8 ThinQ stawia na następujące rozwiązania:

  • DTS:X 3D Surround Sound — emulowanie dźwięku 7.1
  • Hi-Fi Quad DAC — cyfrowo-analogowy przetwornik dźwięku, którego po prostu nie mogło zabraknąć w LG
  • Master Quality Authenticated (MQA) dla strumieniowania muzyki w najwyższej jakości
  • Boombox Speaker — wnętrze smartfona ma stanowić swego rodzaju pudło rezonansowe

Zobacz też: Specyfikacja Samsunga Galaxy S10 w najdrobniejszych szczegółach.

Oficjalna premiera LG G8 ThinQ przewidziana jest na targi MWC w Barcelonie, które trwać będą od 25 do 28 lutego. Czy Koreańczycy zdobędą uznanie? Wygląd być może na to nie wskazuje, ale w kwestiach technologii firma z pewnością nie zostanie w tyle, a w niektórych aspektach być może wyprzedzi konkurencję.

 

Źródło: LG Newsroom


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x