Nadeszły czasy, kiedy coraz więcej ludzi rezygnuje z klasycznego TV na rzecz usług streamingowych wideo i wybiera ofertę takich firm jak Netflix czy HBO. Ostatnio co chwilę słyszymy o tym, że jakiś duży gracz na rynku planuje uruchomienie własnej platformy w nadchodzących miesiącach. Wiemy już, że Disney zamierza wystartować na jesieni tego roku z dość dużą ofertą. Pojawiały się też plotki o T-Mobile. Już od dawna pojawiały się informacje o takowej usłudze od Apple, ale nie byliśmy do końca pewni, jak ma to wyglądać. Teraz natomiast wiemy znacznie więcej na temat uruchomienia przez Apple własnej platformy streamingowej wideo. Jak donosi CNBC, gigant z Cupertino wprowadza ostatnie poprawki do swojej nowej usługi, która zadebiutować ma w kwietniu lub na początku maja tego roku.

Jak wyglądać ma usługa strumieniowania wideo od Apple?

apple uruchamia własną platformę streamingową

Tak jak pisałem, platform, które oferują możliwość oglądania filmów, seriali za pomocą płatnej subskrypcji jest coraz więcej. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo chce zebrać różne kanały i usługi wideo w jednej, własnej aplikacji. Użytkownik mógłby wtedy dodać kilka ulubionych programów telewizyjnych i oglądać oraz płacić za nie za pomocą jednej aplikacji, na przykład na Apple TV. Jeżeli oferta byłaby wystarczająco duża, nie trzeba byłoby się przełączać z Netflixa na HBO GO, czy z TV na Netflixa i tak dalej, ponieważ wszystko mielibyśmy w jednym miejscu.

Niestety nie wiadomo jeszcze czy usługa od Apple pojawi się na innych platformach niż Apple TV. Prawdopodobnie firma z Cupertino nie dogadała się jeszcze ani z Netflixem, ani z HBO czy Hulu, by móc udostępniać ich programy w swojej aplikacji. Na ten moment nie są znane żadne serwisy, które mogłyby zainteresować Polaków. Na liście dostępnych podaje się między innymi Starz, Showtime czy Viacom. Możliwe, że dopiero w trakcie premiery okaże się jakie firmy medialne będą oferować swoje subskrypcje za pośrednictwem platformy.

Zobacz też: Co Apple pokaże w najbliższych miesiącach? Oto przewodnik po produktach

Usługa strumieniowania wideo od Apple może odnieść sukces?

Jeśli Apple rozpocznie współprace z najbardziej liczącymi się graczami na rynku streamingu wideo, to oferta ta może być ciekawa. Jedna subskrypcja na wiele serwisów, programów, filmów czy seriali w jednej aplikacji powinna sprawić, że dostęp będzie tańszy a obsługa wygodniejsza. Natomiast wydaje mi się, że Apple mogłoby odnieść prawdziwy sukces, gdyby udostępniło swoją usługę na inne platformy niż własne, lecz wątpię, by do tego doszło.

Źródło: CNBC, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski