peter-chou-htc-one-640x306

Nastał czas kiedy pewnym jest to, że HTC One zebrał żniwo czasu. Tym samym rozpoczęło się oczekiwanie i spekulacje dotyczące następcy tego modelu. Wiemy już na jego temat stosunkowo wiele na kilka miesięcy przed premierą, która ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Omawiany smartfon dostał nazwę kodową M8, czyli kolega. Dotychczas poznaliśmy pobieżnie wygląd tego urządzenia. Teraz przyszła pora określić bliżej prawdopodobną specyfikacje. Na dzień dzisiejszy możemy spodziewać się najlepszych podzespołów – w końcu ma to być flagowy model. Jednakowoż wiemy, że na przyszły rok przygotowywane są nowe układy Qualcomma. Niestety, ale jedno z bardziej pewnych źródeł, czyli Evan Blass, znacząco wskazał czego spodziewać się po nowym topowym modelu HTC:

Na chwilę obecną są to bardzo dobre podzespoły, ale może okazać się, że niestety „Kolega” szybko straci na wartości przez utratę posiadania najwydajniejszych układów na rynku. 5-calowy wyświetlacz FullHD również nie stanowi obecnie nic szczególnego toteż należy spodziewać się pewnej wyjątkowej nowości, która najprawdopodobniej zajmie miejsce z tyłu obudowy, gdyż tam znalazło się puste miejsce i z pewnością nie będzie to czytnik linii papilarnych. W kwestii oprogramowania KitKat będzie zmieniony poprzez nakładkę Sense UI w nowej wersji określanej numerkiem „6”.

HTC M8 czerpiąc z designu One i z lepszymi podzespołami powinien mieć swoją premierę na targach CES w styczniu lub na MWC w lutym. Do tego czasu z pewnością odkryte zostaną kolejne karty dostarczone przez nieoficjalne źródła bądź też od samych Tajwańczyków.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.