Nie od dziś wiadomo, że bezpieczeństwo naszych urządzeń mobilnych wkroczyło na zdecydowanie wyższy poziom. Dane, które możemy w nich gromadzić, sprawiają, że ich utrata lub niepowołany dostęp mogą skutkować ogromnymi stratami — zarówno moralnymi, jak i najzwyczajniej w świecie finansowymi. Niemniej cały czas można odnieść wrażenie, że konsumenci nie zwracają szczególnej uwagi na tę kwestię. W takim razie, czy producenci ich urządzeń to robią?

Bezpieczeństwo powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu, więc którego producenta wybrać?

Od razu zaznaczam, że powyższy raport nie jest najświeższy. Rok na mobilnym rynku to naprawdę dużo czasu, aczkolwiek w przypadku niektórych producentów można zauważyć poprawę. Mowa na przykład o OnePlusie, który nie potrzebuje już miesięcy na wydanie nowej wersji systemu operacyjnego. Jednak takie LG już tak. Mimo wszystko powyższe zestawienie idealnie obrazuje, że dzisiaj tylko Google błyskawicznie wydaje zarówno aktualizacje systemu, jak i paczek bezpieczeństwa. Oczywiście w kontekście Androida. Microsoft i Essential niestety musimy już skreślić, choć mam nadzieję, że ta druga firma wróci z jednym z niedawno ujawnionych patentów.

Zobacz też: Czy zdecydujecie się na zakup składanej Moto RAZR 2019?

Wiele komentarzy pod powyższym raportem wskazuje, że wygląda on zabawnie w kontekście Apple. W końcu wsparcie jest niesamowicie długie, aktualizacje błyskawiczne i są one niezależne od operatorów. Brzmi idealnie, ale jak pokazuje taki błąd z FaceTime, to nie oznacza to pełnego bezpieczeństwa. Niemniej nie da się ukryć, że iOS najzwyczajniej w świecie stawia mniejsze ryzyko przed konsumentem w kwestiach cyberzagrożeń.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.