Zapotrzebowanie na proste telefony nie maleje, nadal mają one swoje grono odbiorców. Ostatnio narzekałem na działania Nokii na tym polu. Umieściłem nawet długą listę tego, czego oczekiwałbym po urządzeniach tego typu. Okazuje się, że moje prośby zostały wysłuchane przez Energizer. Baaa…. producent dorzucił jeszcze kilka dodatków gratis.

Kai OS i Energizer łączą siły

energizer kai os

Energizer obiecał, że zaprezentuje 26 urządzeń na MWC. Znamy już wygląd ośmiu z nich. Producent baterii ogłosił współpracę z producentem Kai OS i zapowiedział przy tej okazji 8 smartfonów z tym systemem. Będzie to coś więcej niż proste telefony, ale mniej niż smartfony. Dzięki temu na jego pokładzie znajdą się aplikacje jak:

  •  KaiStore
  • Asystent Google
  • Facebook
  • Mapy Google
  • YouTube
  • Twitter

 Dodatkowo urządzenia z tym systemem mogą bez problemu pracować z GPS, Wi-Fi i siecią 4G. Warto zaznaczyć, że proste słuchawki od Energizera zawsze cechują się dużymi akumulatorami, nawet do 4000 mAh. Najprawdopodobniej będzie tak i w tym przypadku.  Co prawda nie mamy żadnych informacji na temat specyfikacji, ale możemy przyjrzeć się zdjęciom i z nich wyciągnąć wnioski.

Zobacz też: Energizer stworzył najbrzydszą i najbardziej zaskakującą podróbkę Nokii 3310!

Jak widać, urządzenia są pogrupowane na cztery kategorie, po dwa modele w każdej. Zaczynając najbardziej od lewej mamy dwa telefony z klapką, w której znajduje się tylko antena i głośnik. Podobne konstrukcje ostatni raz widziałem w latach 90. Obstawiam, że to właśnie one będą najtańsze, ze względu na najmniejsze ekrany. Z drugiej strony producent może sobie zażyczyć więcej za sam styl tych urządzeń. Następnie mamy dwa, proste telefony. Jeden z nich przypomina mi nieco Nokię 3310, ale to może być kwestia doboru kolorystyki. Ciekawiej robi się dalej. Mamy dwie pancerne klapki o dość kanciastej obudowie. Mają być wodo i pyłoszczelne co można poznać po kroplach wody znajdujących się na renderach. Ostatnimi telefonami są dwa pancerne urządzenia o klasycznej obudowie. Dokładniejsze informacje na ich temat poznamy już w trakcie targów. Telefony te trafić do sprzedaży już w czerwcu tego roku. Najtańsze z urządzeń  ma być wycenione na 30 Euro, co byłoby naprawdę atrakcyjną ceną, nawet za urządzenie bez wszystkich udogodnień.

Źródło: telepolis

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.