Jak niektórzy z was zapewne wiedzą, telefony z serii T-Mobile Sidekick były w swoim czasie najpopularniejszymi smartfonami w Stanach. Można śmiało powiedzieć, że dorównywały dzisiejszym iPhone’om pod względem popularności wśród celebrytów. Wraz z rosnącą sprzedażą produktów Apple, Sidekicki odeszły na dalszy plan, a szybki rozwój mobilnej platformy Google był gwoździem do trumny dla wyżej wymienionej serii.

T-Mobile nie miał wyboru, musiał zrobić krok naprzód wybierając lepszy system dla swoich smartfonów. Amerykańska sieć postanowiła wykorzystać do tego Androida i razem z Samsungiem spróbować odbudować kiedyś dobrze się sprzedającą markę. Wynikiem tego jest właśnie zapowiedziany model Sidekick 4G.

Telefon może okazać się idealny dla wielbicieli HTC G1, którzy od premiery pierwszego telefonu Google nie mogą doczekać się następcy z 5-rzędową klawiaturą. Oprócz fizycznych przycisków, Samsung wyposażył telefon w procesor Cortex A8 Hummingbird o taktowaniu 1GHz, 3.5″ wyświetlacz dotykowy, kamerę do wideorozmów oraz support sieci 4G, obsługującą prędkość nawet do 21MB/s.

Czy telefon zostanie wypuszczony w Europie? Dobre pytanie, na które ciężko odpowiedzieć. Z jednej strony, niektóre modele Sidekicka były już dostępne na Starym Kontynencie (Niemcy oraz Wielka Brytania) i nie sprzedały się one zbyt dobrze. Z drugiego punktu widzenia, nowa wersja smartfonu jest zupełnie odświeżona i wyposażona w Androida 2.2. Jak wiadomo mobilny system Google jest u nas ostatnio bardzo popularny, co może pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży. Miejmy nadzieję, że T-Mobile wkrótce sam odpowie na to pytanie, potwierdzając lub nie wypuszczenie Sidekicka w Europie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki