LG pragnęło nazwać nowego smartfona Google’a po swojemu – Nexus G

Łukasz Pająk Newsy 2013-11-15

Nexus 5 - trio - white_575px

LG już drugi rok z rzędu współtworzy jedno z najciekawszych urządzeń w świecie Androida jakim jest słuchawka Nexus. W zeszłym roku został on oznaczony numerkiem 4 – zgodnie z ilością tego typu smartfonów w historii. W tym roku poznaliśmy następcę i – jak się okazuje – jego nazwa niekoniecznie musiała znowu zostać oznaczona cyfrą.

Wszystko za sprawą Koreańczyków, którzy pragnęli aby ich drugi Nexus został nazwany według własnego pomysłu. Jak on brzmiał? Oczywiście zgodnie z tytułem: Nexus G. Nie trudno odgadnąć nawiązania do serii urządzeń LG. Miałoby to pomóc rozpropagować jeszcze bardziej koreańską firmę, podobnie jak miało to miejsce z Galaxy Nexusem. Niestety, ale propozycja LG została odrzucona najprawdopodobniej z wielu względów, a najpewniejszym jest niedawna premiera Moto G. Wprowadziłoby to konflikt nazw, ale tym samym widać hierarchię firm wprowadzaną przez Google. Nie powinien dziwić fakt, że Motorola ma dla Amerykanów spore znaczenie. Kolejny powód można upatrywać w rozpoczęciu najzwyklejszego numerowania Nexusów i chęci firmy z Mountain View przy pozostaniu przy tej idei.

Domniemać można znacznie więcej możliwości jednak jest to dla wielu tylko kosmetyczna różnica. Użytkownicy z pewnością bardziej zwrócą uwagę na lepsze podzespoły niż na chwytliwą nazwę oferowanego urządzenia. Chociaż przykłady chińskich firm pokazują, że jednak i marka ma znaczenie.

Źródło: Phone Arena • lcd

  Nie koniecznie chodzi o ochronę Motoroli, a może chodzi o to, żeby klienci się nie mylili przy zakupie telefonów? To nie jest chińska podróbka iPhone, żeby próbować nabrać ludzi. chociaż myślę, że przy następnym Nexusie może być już problem z numeracją: o ile Nexus 6 jeszcze ujdzie, tak będzie to ostatni tak numerowany nexus.

  • artlin

   Zawsze będą mogli nazwać to coś w stylu Nexus Phone 7

  • spider12

   Coś w tym jest. Pomyłki były możliwe. Choć można zrozumieć Koreańczyków im „G” na pewno bardziej odpowiadało.

  • ferdzius

   w 3 kwartale 2013 21% dostarczanych smartfonów na rynek to są te 5 calowe i więcej.

   co więc będzie w 2014 roku?

   Nexus 6 mogłby się pojawić, ale czy nie jako osobna seria? Byłby dla rodziny Nexusów tym samym czym Note jest dla serii Galaxy.

   a jak jest obecnie z tabletem Nexus 7 drugiej generacji?

   po prostu nazwanego go ponownie Nexus 7. To branża i konsumenci już do niego sobie dodali 2013 albo II

   Więc Nexus 5 II ?

   Może tędy droga.

   plotki o pojawieniu się tabletu Nexus 8 sugeruje, że Google chce mieć w każdym rozmiarze jakieś urządzenie

   Mały Nexus 5, duży Nexus 6
   Mały Nexus 7, większy Nexus 8, duży Nexus 10

 • hellsh666

  android.com.pl fascynacja określeniem słuchawka trwa, ciekawe kiedy autorom znudzi się to głupawe określenie !!

  • spider12

   Przecież to jest określenie stare jak świat. Nie ma w nim nic złego.

   • KrzychuG

    Tyle, ze jest to bardziej okreslenie kolokwialne, ktore nie bardzo pasuje do smartfonow. Mozna znalezc calkiem sporo wlasciwszych zwrotow zamiast ciagle uzywac tego jednego.

    • ortonix

     Dokładnie, mnie też już irytuje to „słuchawka”

  • Zeely

   Uważam, że irytacja słowem „słuchawka” w tym przypadku jest taka sama jak nazwanie tego urządzenia „telefonem”. Otóż „słuchawka” wzięła się od telefonów stacjonarnych gdzie trzymaliśmy ją podczas rozmowy co za razem w tym przypadku również jest poprawne jak byśmy chcieli nazwać głośniczek rozmów w naszym smartfonie. „Telefon” zaś wziął się początkowo od stacjonarnego później przez komórkowy, dzisiaj zaś telefon to jedynie funkcja z jaką spotykamy się w smartfonie, a mimo to nazywamy urządzenie telefonem. Urządzenie jakie opisane jest w artykule to smartfon czyli coś w stylu przenośnego komputera mobilnego, tyle. Jest też coś takiego jak phablet o czym nawet producenci zapominają i nazywają takie urządzenia smartfonami. Jednak czy oby na pewno warto się o to burzyć? ;>x