Xperia X10, smartfon-legenda, powstał jeszcze za czasów Sony-Ericssona. Pierwsze urządzenie z Androidem tego producenta. Był jednym z pierwszych, dobrze działających urządzeń z Androidem i to dzięki niemu mara Xperia rozkwitła. Teraz powróci, ale czy powtórzy swój sukces?

Nostalgia w pełnej krasie. Xperia 10 to ciekawe nawiązanie

Kojarzycie Xperie XA3 i XA3 Plus? Zapowiadają się na naprawdę udane smartfony ze średniej półki cenowej oraz pierwsze urządzenia od Sony bez gigantycznych ramek, prawda? No to możecie o nich zapomnieć. Nie, na szczęście Sony nie wycofuje się z ich produkcji. Zmianie ulega tylko nazwa. Poznajcie Xperie 10 i Xperie 10 Plus. Brzmi jak nawiązanie do legendarnej Xperii X10, prawda? Xperia X10 nie była pierwszą Xperią. Była jednak pierwszym smartfonem z tej linii pracującym pod kontrolą systemu Android. Model ten zapoczątkował popularność serii.

Zobacz też: Xperia XA3 na wideo wygląda tak samo nietypowo, jak na zdjęciach

Zmiana nazwy to ciekawa decyzja. Pokazuje, jak wielkie plany ma Sony wobec najnowszego smartfona. Xperia 10 to nie tylko uderzenie w nostalgię, tak jak robiła to Nokia z modelem 3310. To także obietnica poprawy i nadzieja na powrót do dawnej formy. Sony chce otworzyć nowy rozdział w swojej historii, nie zapomina jednak o tym, co dawniej było dobre. Miejmy nadzieję, że na samej zmianie nazwy się nie skończy. Niech to będzie otwarcie nowego rozdziału w historii producenta. Szkoda tylko, że szanse na odświeżone Xperia (X)10 mini i (X)10 mini PRO są raczej nikłe.

Źródło: Twitter

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.