Miałeś kiedyś Xperię X10? Co powiesz na Xperię 10?

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-13

Xperia X10, smartfon-legenda, powstał jeszcze za czasów Sony-Ericssona. Pierwsze urządzenie z Androidem tego producenta. Był jednym z pierwszych, dobrze działających urządzeń z Androidem i to dzięki niemu mara Xperia rozkwitła. Teraz powróci, ale czy powtórzy swój sukces?

Nostalgia w pełnej krasie. Xperia 10 to ciekawe nawiązanie

Kojarzycie Xperie XA3 i XA3 Plus? Zapowiadają się na naprawdę udane smartfony ze średniej półki cenowej oraz pierwsze urządzenia od Sony bez gigantycznych ramek, prawda? No to możecie o nich zapomnieć. Nie, na szczęście Sony nie wycofuje się z ich produkcji. Zmianie ulega tylko nazwa. Poznajcie Xperie 10 i Xperie 10 Plus. Brzmi jak nawiązanie do legendarnej Xperii X10, prawda? Xperia X10 nie była pierwszą Xperią. Była jednak pierwszym smartfonem z tej linii pracującym pod kontrolą systemu Android. Model ten zapoczątkował popularność serii.

Zobacz też: Xperia XA3 na wideo wygląda tak samo nietypowo, jak na zdjęciach

Zmiana nazwy to ciekawa decyzja. Pokazuje, jak wielkie plany ma Sony wobec najnowszego smartfona. Xperia 10 to nie tylko uderzenie w nostalgię, tak jak robiła to Nokia z modelem 3310. To także obietnica poprawy i nadzieja na powrót do dawnej formy. Sony chce otworzyć nowy rozdział w swojej historii, nie zapomina jednak o tym, co dawniej było dobre. Miejmy nadzieję, że na samej zmianie nazwy się nie skończy. Niech to będzie otwarcie nowego rozdziału w historii producenta. Szkoda tylko, że szanse na odświeżone Xperia (X)10 mini i (X)10 mini PRO są raczej nikłe.

Źródło: Twitter • Miałem x10 i x10mini pro. Wtedy telefony Sony ericssona miały jeszcze duszę. X10 to był drugi mój telefon highendowy po Google Phone 1 generacji. Pamiętam jak dziś, że przyszło za niego zapłacić całe 800zl… Na koncercie Armin van buren w Gdańsku podczas multilaser show zobaczyłem jak koleś nagrywa samsungiem galaxy s 1generacji, i cukierków barwy zauroczyly mnie. Stałem się fanem Samsunga aż do Galaxy Note 8…

 • Elomelo

  Nadal czekam aż sony pokaże coś na wzór Xperii SP z illumination bar’em 😛

 • Direct

  W tamtym czasie miałem Xperię X8. Też całkiem fajna była.

 • Mani3k

  Miałem kiedyś ten telefon. W trakcie grania się wyłączył i już więcej się nie włączył.

 • Mlody

  Mam tylko nadzieje ze te telefony nie beda lagowac jak X10 😀

  • Paweł Maretycz

   One nie lagowały! One zapewniały niezapomniane i pełne emocji doświadczenia!

   • Daniel Andrysiak

    x10 jeszcze gdzieś w szufladzie działającą mam, android 2.3.7 i całkiem spoko system

    • Paweł Maretycz

     W swoich czasach jeden z fajniejszych telefonówx