ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Szczegóły dotyczące blokady regionalnej zastosowanej przez Samsunga

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
jk shin galaxy note 3 samsung

Razem z wprowadzeniem Galaxy Note’a 3, Samsung postanowił zastosować nowe utrudnienie skierowane w stronę użytkowników, którzy chcieliby kupić urządzenia Koreańczyków spoza kontynentu. Teraz dowiadujemy się konkretnych szczegółów tej blokady regionalnej.

Wszystko za sprawą oświadczenia wydanego przez niemiecki oddział Samsunga. Przechodząc od razu do sedna sprawy, urządzenia kupione w Stanach Zjednoczonych nie będą działać w wybranych państwach zlokalizowanych w Europie i na odwrót. Szczegółową listę krajów zamieściłem na samym dole newsa. Takie utrudnienie będzie dotyczyć wszystkich urządzeń, które otrzymają aktualizację systemu Android do wersji 4.3 Jelly Bean. Mimo wszystko tę blokadę można ominąć. W tym celu należy wykonać 5-minutowe połączenie daną słuchawką z kartą SIM przeznaczoną na region, do którego urządzenie zostało trafiło prosto od producenta. Obojętne jest to, czy dana rozmowa będzie przychodzącą czy też wychodzącą. Całą regionalną blokadę można również obejść nieoficjalnie za pomocą aplikacji (konieczny root), co zostało bardziej szczegółowo wyjaśnione na forum XDA: Klik!

A oto i obiecana lista krajów, w których obowiązuje ograniczenie narzucone przez Samsunga: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Szwajcara, Chorwacja, Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, San Marino, Serbia i na koniec Watykan.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy