Szczegóły dotyczące blokady regionalnej zastosowanej przez Samsunga

Newsy

jk shin galaxy note 3 samsung

Razem z wprowadzeniem Galaxy Note’a 3, Samsung postanowił zastosować nowe utrudnienie skierowane w stronę użytkowników, którzy chcieliby kupić urządzenia Koreańczyków spoza kontynentu. Teraz dowiadujemy się konkretnych szczegółów tej blokady regionalnej.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wszystko za sprawą oświadczenia wydanego przez niemiecki oddział Samsunga. Przechodząc od razu do sedna sprawy, urządzenia kupione w Stanach Zjednoczonych nie będą działać w wybranych państwach zlokalizowanych w Europie i na odwrót. Szczegółową listę krajów zamieściłem na samym dole newsa. Takie utrudnienie będzie dotyczyć wszystkich urządzeń, które otrzymają aktualizację systemu Android do wersji 4.3 Jelly Bean. Mimo wszystko tę blokadę można ominąć. W tym celu należy wykonać 5-minutowe połączenie daną słuchawką z kartą SIM przeznaczoną na region, do którego urządzenie zostało trafiło prosto od producenta. Obojętne jest to, czy dana rozmowa będzie przychodzącą czy też wychodzącą. Całą regionalną blokadę można również obejść nieoficjalnie za pomocą aplikacji (konieczny root), co zostało bardziej szczegółowo wyjaśnione na forum XDA: Klik!

A oto i obiecana lista krajów, w których obowiązuje ograniczenie narzucone przez Samsunga: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Szwajcara, Chorwacja, Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, San Marino, Serbia i na koniec Watykan.

 

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x