Submarki to nowa moda wśród chińskich producentów. Zaczęło się niewinnie, od marki Honor będącej dzieckiem Huawei. Potem lawina ruszyła i dołączyły do niego między innymi Redmi i Poco od Xiaomi i Realme od Oppo. 

IQOO nowa submarka Vivo

vivo iqoo

Submarki to naprawdę dobra strategia. Umożliwiają wprowadzenie na rynek całej masy urządzeń, zachowując przy tym porządek w portfolio. Dzięki nim można również sprzedawać urządzenia niekojarzone z filozofią marki. Do ich grona dołącza właśnie IQOO, submarka należąca do Vivo. Firma się do niej nie przyznaje wprost, jednak jako pierwsza witała nową firmę na portalu Weibo oraz jest właścicielem domeny iqoo.com. 

Zobacz też: Vivo Apex 2019 oficjalnie przedstawiony! Smartfon marzenie?

Według przecieków nowa marka ma zajmować się urządzeniami o wysokiej wydajności. Nie wiadomo jednak czy chodzi tu o tanie i wydajne smarfony jak w przypadku Poco, czy o segment premium. Dużo jednak wskazuje, że może to być także marka zajmująca się smartfonami dla graczy. Nie byłoby to takie dziwne, w końcu urządzenia premium powinny być kojarzone z firmą matką. Nie wiadomo też, kiedy pierwszy smartfon IQOO trafi na rynek ani czy w jakich krajach będzie dostępny. Wszystko to pozostajeciągle w sferze domysłów. Istnieje jednak duża szansa, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony podczas targów w Barcelonie. W końcu, jaki byłby cel wychodzenia z tym właśnie teraz, jeśli nie budowanie napięcia przed prezentacją w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie?

Źródło: mysmartprice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.