Do klientów trafiają już Nexusy 5 – wśród nich również te z Key Lime Pie

Newsy

nexus 5 lg

Z początku następna aktualizacja po Androidzie 4.3 Jelly Bean miała nazywać się Key Lime Pie. Jednak Google postanowiło wszystkich zaskoczyć informacją, która mówiła, że nadchodzi nowa wersja systemu oznaczona numerkiem 4.4 i nazwą kodową KitKat. Premierę tego oprogramowania mamy już za sobą, a razem z nim smartfona Nexus 5.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Łącząc te wszystkie fakty i każdą plotkę sprzed prezentacji wspomnianego modelu LG stworzonego na zlecenie Google, otrzymujemy kilka Nexusów 5, które zaczęły trafiać do klientów. Tych kilka smartfonów charakteryzuje się jednym elementem. Po uruchomieniu ich mogłoby się wydawać, że wszystko jest w porządku, ale tak naprawdę właściciele wyjątkowych Nexusów mają do czynienia z testowym systemem Key Lime Pie.

nexus 5 key lime pie

Szczęściarze, prawda? Niestety, ale nie. Ta wersja oprogramowania nie ma żadnych szczególnych dodatków w stosunku do oficjalnego KitKata, a w zamian pracuje niestabilnie i bardzo często samoczynnie restartuje się. Dodatkowo użytkownicy takich Nexusów 5 nie mają możliwości bezprzewodowego zaktualizowania oprogramowania. Ratunkiem pozostaje ręczne wgranie KitKata.

Pozostaje pytanie – czemu na rynek trafiły słuchawki z prototypowym oprogramowaniem? Wszystko najprawdopodobniej sprowadza się do testerów tego typu urządzeń i w tym wypadku zostały sprzedane jako „używane” dopiero po oficjalnej premierze.

Źródło: AndroidAndMe


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x