ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy Android 1.5 na targach CTIA

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy


Na targach CTIA 2009 przedstawiono HTC Magic z najnowszą wersją Androida: 1.5/CRA79, która do Era G1 niebawem trafi w formie aktualizacji.
Największą różnicą w stosunku do starszych wersji to obracanie systemu w zależności od położenia urządzenia. Na MWC można było zobaczyć już tą funkcję jednak do tego czasu została ona nieco urozmaicona i zoptymalizowana. W poniższym filmie można zobaczyć jak wygląda obracanie ekranem ekranu.

Następną różnicą jest nowy ekran w klawiaturze, który pozwala wybierać najróżniejsze emotikony. Wystarczy dotknąć 'buźkę’ ( ? ) w prawym dolnym rogu i możemy wybrać dowolną emotikonę.

Poza automatycznym obracaniem ekranu i emotikonami znajdziemy również zmiany w
wysuwanym panelu z ikonami od programów. Nie jest już półprzezroczysty. Tło obrazka przypomina powierzchnie włókna szklanego.

Zostało również zmienione menu wyskakujące po przytrzymaniu palca na pulpicie. Mianowicie zamiast kolejno: Application, Shortcut, Widget i Wallpaper, Application zostało przeniesione wgłąb Shortcut a na jego miejsce pojawił sięLive folder. Oprócz tego zmienione zostały grafiki w tym menu – w głównym zamiast strzałeczek mamy ikonki, natomiast w Shortcut obrazki zostały odświeżone.

Dodatkową funkcją jest jeszcze korekta klawiatury ekranowej, która będzie poprawiała błędne słowa. Dodatkowo w jej ustawieniach można będzie wzbogacać słownik o własne wpisy.

Inne screeny:

Skomentuj na Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy