ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Core Plus – nieporozumienie Koreańczyków zaprezentowane

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-core-plus

Samsung powoli zaczyna na siłę tworzyć smartfony. Wachlarz modeli Koreańczyków zaczyna na tyle się rozszerzać, że wygląda na to, iż producent sam zaczyna gubić się w swoich słuchawkach, a szczególnie w ich nazewnictwie. Najlepszym przykładem jest zaprezentowany w Tajwanie Galaxy Core Plus.

Przydomek Plus dotychczas świadczył o tym, że Samsung postanowił nie uśmiercać danego modelu, a delikatnie ulepszyć go i sprzedawać dalej za atrakcyjną cenę. Tak też moglibyśmy spodziewać się po świeżo przedstawianym Core Plus, który teoretycznie powinien być lepszy od zaprezentowanego w zeszłym kwartale modelu Core. Jedną zauważalną różnicą jest dodanie obsługi DualSIM. W praktyce jednak, oprócz tego elementu, zmiany na plus są znikome i skupiają się tylko i wyłącznie do zaktualizowania systemu operacyjnego do Androida 4.2 (z 4.1). Z kolei Samsung postanowił zabrać klientom 256MB pamięci RAM i w Core Plus znajdziemy jedynie kość o pojemności 768MB. Również pamięć dla użytkownika została dwukrotnie zmniejszona, z 8GB do 4GB (1,93GB „na czysto”). Pozostała specyfikacja w Core i modelu z plusem jest identyczna, czyli przyszli posiadacze będą mieli do dyspozycji 4,3-calowy wyświetlacz WVGA, dwurdzeniowy procesor (po 1,2GHz na rdzeń) oraz aparat z matrycą 5MPx.

Najprawdopodobniej Core Plus nie pojawi się w zbyt wielu krajach oprócz Tajwanu i tym samym Samsung nie uczyni tę słuchawkę zbyt popularną podobnie jak wiele innych urządzeń z ich wachlarza.

Źródło: The Droid Guy

Sprawdź najnowsze wpisy