LG G Flex 004

Dzisiejsze telefony komórkowe przeistoczyły się w smartfony. Spotkanie kogoś z tzw. featurephonem jest coraz trudniejszym zadaniem. Tym samym rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe to nie jedyne zadanie mobilnych urządzeń. Teraz coraz bardziej patrzymy na smartfony jako komputery aniżeli telefony.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zmusiło to producentów wszelkiej maści podzespołów jak i całych urządzeń do tworzenia coraz to wydajniejszych układów. Niekoniecznie idzie to w parze z optymalizacją oprogramowania, ale to w tym wypadku musimy zostawić z boku. Do niedawna jednym z najlepszych pod względem wydajności słuchawek LG był model G2. Jednak premiera G Flexa automatycznie zepchnęła flagowy smartfone Koreańczyków na drugi plan. Tak oto wygląda porównanie powyższych urządzeń w programie GFXBench:

lg g flex g2 porownanie

To zestawienie pokazuje jaką różnice sprawia zwiększenie rozdzielczości prezentowanego obrazu przez wyświetlacz bowiem G2 posiada ekran FullHD, a G Flex „tylko” 720p. Pozostała specyfikacja jest niemalże identyczna.

Tym samym pojawia się pytanie czy naprawdę potrzebujemy takich rozdzielczości w smartfonach? Konkurencja już szykuje modele z wyświetlaczami 2K UHD, a doskonale wiemy, że przyszły rok może przynieść jeszcze dwukrotnie wyższą ilość pikseli. Mimo wszystko użytkownicy G Flexa nie narzekają zbytnio na „niską” rozdzielczość, która jest przedstawiana przez 6-calowy, zakrzywiony wyświetlacz.

 

Źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.