Moto G to obietnica świetnego smartfona za niewielkie pieniądze

Piotr Andrzejewski Piotr Andrzejewski Newsy
Moto-G

Motorola na konferencji w Sao Paulo zaprezentowała dziś swój drugi smartfon, stworzony po przejęciu firmy przez Google. Moto G nie jest urządzeniem, które onieśmieli nas najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i nie jest to sprzęt, mający konkurować z drogimi flagowymi smartfonami. Zamiast tego Motorola postanowiła skupić się na niższym segmencie i stworzyć urządzenie, które zaoferuje możliwości niespotykane dotąd w budżetowych smartfonach.

Najważniejsza jest tutaj cena: $179 za wersję z 8 GB lub $199 za wariant 16 GB to wyjątkowo atrakcyjna propozycja, zwłaszcza jak na smartfon stworzony przez jednego z najbardziej renomowanych producentów. Moto G kosztuje w zasadzie jedną trzecia tego, co obecne flagowce, jednak w kwestii specyfikacji technicznej wypada też całkiem nieźle.

nexusae0_2_thumb6

Mamy tu przede wszystkim 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 720p (1280×720), czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB RAM oraz baterię 2050 mAh, a całością zarządza Android 4.3 Jelly Bean, przy czym aktualizacja do KitKata ma mieć miejsce już w styczniu przyszłego roku. Pod względem designu Moto G przypomina nieco Moto X, a smartfon oferowany jest w kolorowych, miłych dla oka obudowach . Mimo że tylne panele mogą być wymieniane, to urządzenie nie pozwala na wyciągnięcie baterii, nie znajdziemy tu też slotu kart microSD.

Moto G oferuje więc bardzo duże możliwości jak na swoją niską cenę i możemy być pewni, że smartfon ten okaże się hitem na rozwijających się rynkach. Kwestia dostępności urządzenia w Polsce na ten moment nie jest pewna, jednak biorąc pod uwagę to, że Motorola i Google nigdy nie traktowały naszego rejonu priorytetowo, nie należy mieć zbyt wielkich nadziei.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy