ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 7 oraz Nexus 10 otrzymują Androida 4.4 KitKat – Nexus 7 z 3G oraz Nexus 4 „wkrótce”

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
kitkat-664x374

Czy tylko ja mam wrażenie, że od premiery KitKata minęły już wieki, a Google wyjątkowo powolnie zabrało się w tym roku do aktualizacji Nexusów? W rzeczywistości od prezentacji nowego Androida minęły zaledwie dwa tygodnie, jednak dla wielu okres czekania na aktualizację dłużył się niemiłosiernie, czego dowodem były Wasze częste pytania dotyczące terminu wypuszczenia nowego oprogramowania dla starszych Nexusów. Dziś dowiedzieliśmy się, że posiadacze tabletów Google Nexus 10 oraz Google Nexus 7 (2012 oraz 2013) nie muszą już dłużej czekać, a oficjalny proces aktualizacji właśnie ruszył – możecie więc w każdym momencie spodziewać się komunikatu o aktualizacji do wyczekiwanego KitKata.

To dobrodziejstwo nie dotyczy na ten moment niestety posiadaczy Nexusów 7 z wbudowanym modemem 3G, oraz użytkowników Nexusa 4. Na oficjalnym koncie Androida na portalu Twitter opublikowano jedynie notkę, że te urządzenia otrzymają aktualizację „już wkrótce”, co musi nam na ten moment wystarczyć.

oulxdgk

Z pierwszych relacji wynika, że na starszych urządzeniach nie znajdziemy nowego launchera znanego z Nexusa 5, posiadającego zmieniony design oraz opcję głosowego wywoływania Google Now – wygląd pulpitów nie zmieni się więc w wyniku tej aktualizacji, jest jednak możliwe, że z czasem Google udostępni swój nowy launcher użytkownikom starszych Nexusów.


źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy