Blisko 2/3 urządzeń z Androidem to Samsungi

Newsy

samsung logo

System Android poznaliśmy dzięki firmie HTC i modelowi Dream szerzej rozpoznawalnym jako T-Mobile G1. Mogłoby się wydawać, że to właśnie Tajwańczycy po pięciu latach będą najlepszą firmą pod kątem liczby sprzedaży urządzeń. Jednak HTC dzisiaj ma spore problemy z finansami, a rynkiem rządzi Samsung.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Koreańczycy z roku na rok umacniali się i ni stąd ni zowąd zyskali serca klientów swoimi urządzeniami z Androidem. Ostatnie statystyki przeprowadzone przez Localytics pokazują jak wielką część tortu posiadł Samsung. Urządzenia tej firmy pracujące na mobilnej platformie Google stanowią już 63% wszystkich słuchawek i tabletów na świecie. To niesamowity wynik w szczególności jeżeli zwrócimy uwagę na to, że z Androida mogą korzystać praktycznie wszystkie firmy.

statystyki 1

W przeliczeniu na poszczególne modele, najpopularniejszym jest oczywiście Galaxy S w jego trzeciej edycji. Tuż za nim mamy obecny flagowy model Samsunga. Następnie druga wersja popularnej „S’ki” i tak zamyka się pierwsza trójka, co najlepiej obrazuje poniższy wykres:

statystyki 2

Również świat tabletów jest zawładnięty przez Samsunga. Na pierwszym miejscu mamy Galaxy Tab 2 7, a później jego 10-calowa odsłona. Na trzecim miejscu znalazł się Nexus 7, co widać na kolejnym wykresie:

statystyki 3

Koreańczycy znaleźli pomysł na sukces, który nie planują oddać ani LG ani Sony. HTC niestety spadło na dalsze pozycje i tym samym w grze mamy głównie dwie koreańskie firmy oraz japońską.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x