Kompaktowy smartfon z ekranem tabletu, czyli Samsung Galaxy Fold

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-11

Samsung na 20 lutego zapowiedział prezentację swojego najnowszego flagowca, Galaxy S10. Właściwie to chodzi o trzy urządzenia sygnowane tym znakiem. Jednak szykuje się jeszcze jedna, czwarta gwiazda wieczoru. Smartfon nowej kategorii, przy którym nawet najnowsze modele mogą się wydawać nieco… sztywne.

Samsung Galaxy Fold, dla tych którzy chcą mieć tablet w kieszeni

Składane smartfony wydają się hasłem przewodnim nadchodzącego roku. To dobrze, od lat rynek smartfonów jest po prostu nudny. Owszem, dostajemy coraz wydajniejsze urządzenia, ale poza surową mocą niewiele się od siebie różnią. Teraz nagle sytuacja ma się odwrócić i dostaniemy coś naprawdę innowacyjnego. Samsung Galxy Fold to urządzenie, którego spodziewaliśmy się od dawna. Warto pamiętać, że Samsung jest prekursorem w dziedzinie elastycznych ekranów AMOLED. Oczywiście olbrzymi wpływ w ich rozwój miało także LG. Samsung Galaxy Fold ma posiadać tak naprawdę dwa wyświetlacze. Jeden będzie bardzo mały jak na dzisiejsze standardy, bo zaledwie 4,58-calowy.

Zobacz też: Składany smartfon Huawei. Mate X nadciąga?

To dobrze, ponieważ oznacza to, że Samsung bardzo dobrze rozumie możliwości nowej technologii. Dzięki takiemu ekranowi smartfon będzie wygodnie leżał w kieszeni oraz był obsługiwany jedną ręką. Drugi ekran, 7,3-calowy będzie dostępny dopiero po rozłożeniu urządzenia. Jest to rozmiar typowy dla starych tabletów. Umożliwi więcej niż wygodne przeglądanie sieci i oglądanie filmów. Dzięki temu, że urządzenie ma posiadać dwa ekrany, jeden składany a drugi nie to możliwe będzie zastosowanie zewnętrznego ekranu osłoniętego szkłem. W przypadku ekranów składanych na zewnątrz nie będzie to możliwe, przez co będą bardzo podatne na zarysowania.

Źródło: gsmarena • Adramel

  ” jeden składany a drugi nie to możliwe będzie zastosowanie zewnętrznego ekranu osłoniętego szkłem”
  Nie rozumiem tego zdania. Chodzi że niemożliwe będzie zastosowanie szkła na ekranie? Ale o tym jest zdanie poniżej.

 • Darkness

  Plastikowy ekran ładnie będzie się rysował, folii na te cudo też nie założysz bo będzie odchodzić przy zginaniu. Składane smarfony pójdą w odstawkę tak szybko jak smartfony z modułami, obstawiam, że drugi smartfon z tej serii już się nie pojawi.

 • maxiges

  Czy tylko mi się wydaje, że to będzie telefon z dwoma ekranami zakrzywionymi na rogach taki jak kiedyś pokazało Sony ale tym razem z mniejszymi ramkami. Ech szkoda bo to nadal będzie słabe. Chyba że ten drugi będzie jako klawiatura Taka nowoczesna klawiatura dodykowa a nie fizyczna 🙂x