Smartwatche są skierowane do konkretnej grupy osób, którym nie przeszkadza malutki wyświetlacz, a bardziej się skupiają na możliwości obsługi i odczytywania informacji ze smartfona bez jego wyciągania z kieszeni i nie przeszkadza im ładowanie baterii w zegarku przynajmniej raz na dwa dni. No może trochę przesadzam, ale nie jest to kategoria sprzętu, która by do mnie przemawiała. Za znacznie ciekawsze i bardziej przydatne urządzenia uważam opaski fitnesowe. Nubia jednak zaprezentowała jednak coś, co robi wrażenie nawet na osobie sceptycznej.

Nubia α, smartfon w smartwatchu

Nubia alfa zapowiedź

No dobra, nie do końca jest to smartwatch. Jest to raczej smartfon w formie smartwatcha. Co prawda prototyp Nubii α został już zaprezentowany na targach IFA. Biorąc pod uwagę hasło firmy na targi MWC, które znajduje się na powyższej grafice, łatwo możemy wyciągnąć wniosek, że tym razem zostanie zaprezentowany gotowy już produkt. Mamy tu do czynienia ze smartwatchem o naprawdę olbrzymim ekranie. Nie idzie on jednak w parze z pokracznie dużą kopertą. Wyświetlacz znajduje się głównie na pasku urządzenia, dzięki czemu nie wygląda absurdalnie i nie odbija się negatywnie na wygodzie użytkowania.

Zobacz też: Mi Band 3 zadebiutuje już w tym tygodniu! Jakie nowości przyniesie nowa opaska od Xiaomi?

Kolejną ważną zaletą takiego ekranu jest odporność na uderzenia. Co prawda łatwiej rozbić ekran w smartfonie niż szkiełko w zegarku, ale nadal nie jest to niemożliwe, co wiem z własnego doświadczenia. To urządzenie jest ważne także z innego powodu. Jest to najprawdopodobniej pierwszy przedstawiciel nowej kategorii sprzętu. Owszem, telefony w zegarkach istnieją od dobrych kilkunastu lat. Pierwszy raz mamy jednak do czynienia z czymś, co wydaje się funkcjonalne i sensowne.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.