ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony ujawnia swoje plany dotyczące aktualizowania dotychczasowych urządzeń

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
pressebilder-xperia-z1-alias-honami-zeigen-bild-androidcentralcom-31981

Jednym z głównych aspektów wyboru jednego smartfonu spośród wielu jest zwrócenie uwagi na chęć aktualizowania bieżących urządzeń przez producenta do najnowszych wersji oprogramowania Android. Sony właśnie sprawiło, że kilka ich modeli zostało wyróżnionych spośród konkurencji.

Wszystko tyczy się wydania oficjalnej informacji, z której możemy dowiedzieć się jakie słuchawki zostaną przez Japończyków usprawnione poprzez dostarczenie najnowszych systemów Androida, na początku do wersji 4.3 Jelly Bean, a następnie do świeżo zaprezentowanego KitKata (4.4). Na wstępie użytkownicy następujących Xperii: Z, ZL, ZR, SP,T, TX, V, Z Ultra, Z1 oraz Tablet Z mogą spodziewać się komunikatu, który poprosi właścicieli danych urządzeń o zaktualizowanie oprogramowania do Androida 4.3. Nowa wersja systemu powinna zostać dostarczana na powyższe urządzenia razem z nadejściem grudnia. Oczywiście dodatkowe znaczenie wpływające na termin ma region, który może albo opóźnić albo ewentualnie przyspieszyć otrzymanie aktualizacji oprogramowania. Jednak Jelly Bean jest już przeszłością i nadeszła era KitKata. To na ten system powinno Sony zwrócić większą uwagę. Na tę wersję oprogramowania mogą liczyć posiadacze Xperii: Z, ZL, Z1, Z Ultra oraz Tablet Z. Na temat innych słuchawek nie padło żadne słowo. Niestety, ale nie został również podany termin wydania Androida 4.4 na powyższe urządzenia.

Także niestety, ale wszystkie wymienione wyżej aktualizacje nie powinny nikogo dziwić. Słuchawki z wyższej półki z natury powinny dostawać aktualizacje do najnowszej wersji oprogramowania, a to niestety nie zawsze jest takie oczywiste dla producentów.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy