Google planuje sprzedawać własne wearables?

Kacper Rygielski Newsy 2019-02-10

Nie tak dawno temu, bo w styczniu, Google za 40 milionów dolarów nabyło zarówno własność intelektualną w postaci technologii związanych z rozwojem smartwatchy, jak i część zespołu inżynierów z działu badawczo-rozwojowego Fossila. Fossil to producent zegarków, który działa na rynku od 35 lat, a w ostatnich latach poszerzył swój asortyment o segment inteligentnych zegarków. Firmy nie zdradzają jakie technologie dokładnie zostaną przetransferowane do Google. Transakcja ta ma na pewno wspomóc rozwój platformy Wear OS, ale czy tylko? Czy jest możliwe stworzenie całej linii Google Wearables?

Smarwatche i inne smart gadżety z logiem Google?

Po wiadomości o zakupie Google mogliśmy sobie tylko gdybać, jak zostanie wykorzystane to przez giganta z Mountain View. Dopiero teraz tak naprawdę za sprawą nowych informacji możemy być w stu procentach pewni, że nie tylko planowany jest znaczny rozwój Wear OS, ale też produkcja własnych wearables. Otóż pojawiły się ogłoszenia pracy wystawione przez Google na stanowisko wiceprezesa do spraw inżynierii sprzętu dla wearables. Fragment ogłoszenia brzmi: „Jako wiceprezes ds. inżynierii sprzętu dla urządzeń wearables współpracujesz z zespołem Senior Leadership w zakresie sprzętu Google i będziesz odpowiedzialny za projektowanie, opracowywanie i wysyłkę wszystkich produktów Google Wearables. W innych ogłoszeniach gigant technologiczny poszukuje menadżera projektu wearables.

Zobacz też: Google przypomina, czym wygrywa z Apple, ale z małym błędem

Do tej pory jedynymi rzeczami do noszenia od Google są Pixel Buds, czyli bezprzewodowe, douszne słuchawki na bluetooth. To znacznie za mało i widać, że Google chce być konkurencją dla Apple, które ze swoimi Apple Watchami jest liderem rynku inteligentnych zegarków. Osobiście bardzo ciekawi mnie jakie urządzenia Google wypuści na rynek, czy przegoni Apple, które w tym momencie zostawia konkurencje daleko w tyle i kiedy ewentualnie to nastąpi. A wy czekacie na wearables z logiem Google?

Źródło: pocketnow

 

x