Google planuje sprzedawać własne wearables?

Kacper Rygielski Newsy 2019-02-10

Nie tak dawno temu, bo w styczniu, Google za 40 milionów dolarów nabyło zarówno własność intelektualną w postaci technologii związanych z rozwojem smartwatchy, jak i część zespołu inżynierów z działu badawczo-rozwojowego Fossila. Fossil to producent zegarków, który działa na rynku od 35 lat, a w ostatnich latach poszerzył swój asortyment o segment inteligentnych zegarków. Firmy nie zdradzają jakie technologie dokładnie zostaną przetransferowane do Google. Transakcja ta ma na pewno wspomóc rozwój platformy Wear OS, ale czy tylko? Czy jest możliwe stworzenie całej linii Google Wearables?

Smarwatche i inne smart gadżety z logiem Google?

Po wiadomości o zakupie Google mogliśmy sobie tylko gdybać, jak zostanie wykorzystane to przez giganta z Mountain View. Dopiero teraz tak naprawdę za sprawą nowych informacji możemy być w stu procentach pewni, że nie tylko planowany jest znaczny rozwój Wear OS, ale też produkcja własnych wearables. Otóż pojawiły się ogłoszenia pracy wystawione przez Google na stanowisko wiceprezesa do spraw inżynierii sprzętu dla wearables. Fragment ogłoszenia brzmi: „Jako wiceprezes ds. inżynierii sprzętu dla urządzeń wearables współpracujesz z zespołem Senior Leadership w zakresie sprzętu Google i będziesz odpowiedzialny za projektowanie, opracowywanie i wysyłkę wszystkich produktów Google Wearables. W innych ogłoszeniach gigant technologiczny poszukuje menadżera projektu wearables.

Zobacz też: Google przypomina, czym wygrywa z Apple, ale z małym błędem

Do tej pory jedynymi rzeczami do noszenia od Google są Pixel Buds, czyli bezprzewodowe, douszne słuchawki na bluetooth. To znacznie za mało i widać, że Google chce być konkurencją dla Apple, które ze swoimi Apple Watchami jest liderem rynku inteligentnych zegarków. Osobiście bardzo ciekawi mnie jakie urządzenia Google wypuści na rynek, czy przegoni Apple, które w tym momencie zostawia konkurencje daleko w tyle i kiedy ewentualnie to nastąpi. A wy czekacie na wearables z logiem Google?

Źródło: pocketnow • Zdzisław Dyrman

  Fossil robi chyba najładniejsze smartzegarki, niestety z kiepską baterią i bez głośnika i mikrofonu do rozmów.

 • Pit

  Te pseudo ynteligentne zegarki to chyba tylko dla oszołomów liczących każdy wykonany krok aby się chwalić tym gdzie popadnie. To jeszcze jakoś rozumiem, bardziej jakoś niż rozumiem.. ale kto to kupuje oprócz kopniętych fanów jabłka którzy biorą wszystko z logiem co popadnie? Nie wiem na cholerę komu gadżet którego użyteczność jest mniej niż mizerna, a do tego wymaga ładowania co po chwilę, kolejne utrapienie poza smartfonem, który przynajmniej do czegoś się przydaje.

  • Zdzisław Dyrman

   Szybki podgląd powiadomień i płatności bez wyciągania telefonu i karty to fajny bajer.

   • Pit

    Przecież masz przy sobie zawsze telefon z nfc, na którym zapłacisz zbliżeniowo jak i podejrzysz powiadomienia.. zegarek jest do niego tylko dodatkiem. BTW Ile masz tych powiadomień i gdzie tak pędzisz że co 5 sekund musisz na nie patrzeć? Czy ludzie obecnie nie zwariowali już całkowicie w pędzie za wiadomościami o tym kto poszedł srać, a kto kolejnego dziubka już po wizycie sobie w łazienkowym lustrze zrobił?

    Jeśli ten zegarek zastąpi w pełni telefon to jego sens rozumiem ale teraz jest tylko pudrowanym reliktem ubiegłej epoki. Nie ubliżam zegarkom też mnie te piękne mechaniczne kręcą ale to elektroniczne ustrojstwo mnie nie porywa.

    • Zdzisław Dyrman

     Są już zegarki do których wkładasz kartę sim i możesz korzystać niezależnie od telefonu.

     • Pit

      Na tym malutkim ekraniku? To chyba za karę. Aż poszukam..

     • Zdzisław Dyrman

      Najnowszy galaxy watch ma tzw esim.
      Fajny bajer jak idziesz na plażę lub do aquaparku. Nie musisz brać telefonu, a nie jesteś odcięty od świata.

     • Maliwan Williams

      Hey❤ I wanna ċhαt with you😏
      https://google.com/#btnI=rutigunu&q=ichatster.com&ab=gspwcbjnsn
      My id @838911x