zakrzywiony ekran smartfon

Zakrzywiony ekran według Xiaomi – tego jeszcze nie było

Newsy

Zakrzywiony ekran jest niczym notch – jedni go lubią, inni nienawidzą. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy, bo po kilku latach obcowania ze smartfonami Samsunga zdążyłem się już przyzwyczaić. Tym bardziej ciekawi mnie najnowszy patent Xiaomi, który ukazuje właśnie zakrzywiony ekran, ale nie w sposób, jaki znamy dotychczas. Mówiąc krótko: tego jeszcze nie było. Przynajmniej w rzeczywistości, bo wcześniej chodziły pogłoski, że Samsung pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Xiaomi patentuje niezwykły zakrzywiony ekran

Zakrzywiony ekran w smartfonach większości z nas kojarzy się przede wszystkim z nowymi flagowcami z serii Galaxy od Samsunga. Krzywizna widoczna jest tam po lewej i prawej stronie, jednak Xiaomi wpadło na coś nowego. Na nowym patencie firma pokazała smartfon z zakrzywionym ekranem… z każdej strony. Mam przez to na myśli lewą i prawą stronę oraz górę i dół. Zresztą, zobaczcie sami:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

xiaomi zakrzywiony ekran

Zobacz także: Tego się nie spodziewaliśmy – Angela Ahrendts odchodzi z Apple

Co ciekawe, na powyższych szkicach nie widać przedniego aparatu, co może oznaczać tylko jedno – Xiaomi zamierza schować go pod ekranem. O wyjściu słuchawkowym niestety zapomniano, a jedynym złączem w tym smartfonie będzie USB-C. Niestety nie wiadomo kiedy Xiaomi zamierza zaprezentować ten smartfon. Co więcej, nie wiadomo nawet, czy ten dzień w ogóle nastąpi. Z patentami niestety jest tak, że ogromna część z nich trafia do szuflady i nigdy się stamtąd nie wydostaje. Projekt tego urządzenia wygląda ciekawie, więc szkoda by było, gdyby Chińczycy postanowili go porzucić. Osobiście trzymam kciuki, by taki sprzęt rzeczywiście się kiedyś ukazał.

Źródło: LetsGoDigital


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x