LG K12+ to średniak w starym stylu

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-08

Notch stał się modny do tego stopnia, że jest już dostępny w każdej półce cenowej. Po Waszych komentarzach widzę jednak, że jest masa osób niezadowolonych z tego stanu rzeczy. Sam z resztą do nich należę i uważam rozwiązania klasyczne za dużo bardziej estetyczne. Na szczęście są producenci, którzy dbają także o takich ludzi.

LG K12+ specyfikacja

LG K12+ specyfikacja

Jego premiera ma odbyć się podczas targów MWC, chociaż siłą rzeczy nie budzi takich emocji jak LG G8 ThinQ. LG K12+ jest bezpośrednim następcą modelu K11+. Nic nie zapowiada premiery wersji bez plusa, co nie dziwi po bardzo chłodnym przyjęciu przez klientów modelu K11. Jego domniemana specyfikacja prezentuje się dość przeciętnie:

 • 5,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 × 1440 pikseli o proporcjach 18 × 9
 • Układ Mediatek Helio P22
 • 3 GB RAM
 • Android 8.1 Oreo

Niestety jak na razie nie znamy ani danych dotyczących aparatu, baterii ani pamięci wewnętrznej. Można jednak założyć, że na tym polu producent nie zrobi kroku wstecz. W LG K11+ mieliśmy do dyspozycji 32 GB pamięci wewnętrznej, więc w przypadku LG K12+ możemy się spodziewać przynajmniej identycznej wartości. Podobnie sprawa ma się z baterią. Jej pojemność powinna wynosić minimum 3000 mAh. Co do aparatu to nie jest już to tak prosta sprawa, ponieważ rozdzielczość matrycy nie definiuje jej jakości.

Zobacz też: Oto akumulator LG G8 ThinQ – jest lepiej, ale czy dobrze?

Największym wyróżnikiem tego modelu jest jednak… brak notcha. To dość zabawne, że producent może się wyróżnić, nie dając żadnego wcięcia w ekranie. Tym bardziej że jeszcze niedawno to właśnie notch miał być tym, co wyróżnia smartfony na tle konkurencji.

Źródło: gsmarena • Kamil Gaweł

  Nooo żałosna ta specyfikacja, 2 lata temu kupowałem redmi 4 pro na snapie 625, 3gb ramu, bateria 4100mah i z ekranem fhd za 600 złotych. Coś poszło baaardzo nie tak…

 • kamil79123

  32GB, 3GB RAM, wyświetlacz o relatywnie niskiej rozdzielczości, Mediatek – czy to aby na pewno klasa średnia?

  • Paweł Maretycz

   W pojęciu LG niestety tak. Ceny poprzednich modeli z serii w dniu premiery wynosiły ponad 800 zł. Szczerze mówiąc to daje jakieś pojęcie o przyczynie kilku lat ciągłych strat tego producenta.

   • kamil79123

    LG mogło po prostu spojrzeć na G2, G3 czy G4, żeby przypomnieć sobie, jak się robi smartfony. 🙂

    • Paweł Maretycz

     To prawda, w tamtym okresie byłem fanem marki, a teraz żadnego już bym nie kupił.

   • Łukasz Florkowski

    I LG się dziwi że nikt nie chce kupować ich telefonów!x