samsung galaxy note9

Spis najmniej i najbardziej szkodliwych dla nas smartfonów!

Newsy

Niegdyś wiele się mówiło o tym, że smartfony nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Wydzielają promieniowanie, wywołują raka i inne śmiertelne choroby. Temat teoretycznie ucichł, choć nie można zapominać o aferze z 5G w Polsce, ale zawsze warto sprawdzać, czy dany smartfon spełnia normy według pomiarów SAR (Specific Absorption Rate). Stosunkowo niedawno poruszałem ten temat, gdy Francja wycofała 8 smartfonów z obiegu ze względu na przekroczenie wspomnianego współczynnika. Teraz zagadnienie to powraca przy okazji przeglądu niemieckiej bazy, która opisuje ogromną liczbę urządzeń mobilnych.

Najmniej i najbardziej szkodliwe smartfony

niebezpieczne smartfony dla zdrowia sar oneplus xiaomi

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jak sami możecie zobaczyć powyżej, królują głównie chińskie smartfony. Głównie Xiaomi się wyróżnia, aczkolwiek patrząc, ile modeli OnePlus prezentuje, a ile ich jest na liście, to też pokazuje podejście producenta. Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem swojego modelu, to zapraszam do odwiedzenia wspomnianej, niemieckiej bazy. Ok, ale czy powinniśmy się bać korzystać z powyższych modeli? Niekoniecznie, bo obecnie dopuszczalna norma wynosi 2 W/kg, choć jeszcze nie tak dawno temu wynosiła 1,6 W/kg. Z kolei sama niemiecka certyfikacja wyróżnia wyjątkowo bezpieczne propozycje, które osiągają poniżej 0,6 W/kg. W tym wypadku wyróżniają się następujące modele:

niebezpieczne smartfony dla zdrowia sar oneplus xiaomi

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 pojawia się na pierwszym zdjęciu!

Na tym zestawieniu zdecydowanie wyróżnia się Samsung. Oczywiście też duże znaczenie ma fakt, że portfolio Koreańczyków też jest szerokie. Niemniej firmie należy się duże uznanie za dbanie o kwestię bezpieczeństwa. Oczywiście uznanie należy się też pozostałym wyróżnionym modelom. Dajcie znać, jak wypada Wasz smartfon i czy w ogóle zwracacie uwagę na współczynnik SAR?

 

Źródło: statista

 

Komentarz Xiaomi:

Xiaomi dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników i ściśle przestrzega lokalnych przepisów dotyczących współczynnika pochłaniania promieniowania dla smartfonów (SAR – specific absorption rate). Warto podkreślić, że norma SAR w Unii Europejskiej wynosi 2,0 wata na kilogram. Wynik testu SAR dla Mi A1, jest poniżej tej normy i wyniósł 1,75 wata na kilogram (maksymalnie). Na rynkach, które są zgodne z limitem agencji FCC (Federal Communications Commition) Stanów Zjednoczonych wynoszącym 1,6 wata na kilogram (który wykorzystuje różne wymagania pomiarowe z UE), wynik testu SAR dla Mi A1 wyniósł 1,26 wata na kilogram (maksymalnie). Podobnie poniżej norm SAR z Unii Europejskiej są telefony Mi Max 3, Mi Mix 3 oraz Redmi Note 5.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x