ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG G8 ThinQ z aparatem selfie będącym skanerem 3D

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przednia kamera w smartfonach pełni podwójną funkcję. Po pierwsze jest najwygodniejsza przy robieniu sobie selfie. Robiąc sobie zdjęcia tylnym aparatem trudno wykadrować to, co ma się znaleźć na zdjęciu, a nie zawsze mamy możliwość/ochotę poprosić kogoś o zrobienie zdjęcia. Drugą funkcją jest wykorzystanie jej w odblokowywanie urządzenia przy pomocy skanowania twarzy. Oczywiście samo odblokowywanie wymaga także innych sensorów, inaczej wystarczyłoby tylko zdjęcie użytkownika. Gdyby tak połączyć je z aparatem?

ToF w LG G8 ThinQ

ToF

Pisałem ostatnio, że dział smartfonów LG potrzebuje rewolucji. Kierownictwo firmy najwidoczniej wychodzi z tego samego założenia. LG we współpracy z firmą Infineon zrobiło coś, co może zmienić całkowicie fotografię mobilną. Wykorzystanie modułu REAL3TM w LG G8 ThinQ umożliwia zastosowanie ToF (Time-of-Flight).  Jest to niezwykle zaawansowana technologia skanowania 3D. Zasada jej działania jest zbliżona do zasady działania radaru. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone, które odbija się od obiektu i wraca do odbiornika, który mapuje obszar na podstawie czasu, w jakim powrócił sygnał. Zapewnia to znacznie większą dokładność i szybkość pomiaru w stosunku do rozwiązań stosowanych obecnie np. w iPhone, gdyż one wykorzystują złożone algorytmy do obliczania odległości obiektu od obiektywu kamery. Dzięki temu ToF zapewnia także mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Zobacz też: Oto akumulator LG G8 ThinQ – jest lepiej, ale czy dobrze?

Technologia ta, nie wykorzystuje światła widzialnego. Urządzenie posiada własny emiter generujący falę o określonej długości, dzięki czemu może pracować w ciemnościach, oraz nie jest zakłócane przez promieniowanie widzialne. Umożliwia to jeszcze lepsze i bezpieczniejsze rozpoznawanie twarzy oraz wykonywanie lepszych jakościowo zdjęć dzięki lepszemu zarządzaniu ostrością obrazu. Umożliwia także wykonywanie zdjęć i skanów w 3D.

Źródło: LG

Sprawdź najnowsze wpisy