amoled lcd samsung

Samsung Galaxy Tab 7.7 w momencie kiedy wszedł na rynek wyróżnił się jednym elementem w stosunku do konkurencji. Mimo, że ten tablet nie okazał się hitem sprzedaży to właśnie przez wyświetlacz wykonany w technologii OLED był głównie wybierany. To jedno z niewielu urządzeń tego typu wykorzystujących odmienne od LCD ekrany.

Tab 7.7 pojawił się w 2011 roku i od tamtego czasu Samsung stosuje tylko i wyłącznie wyświetlacze typu LCD. Jak wynika z rozmów prowadzonych przez Koreańczyków, to ma się zmienić i najprawdopodobniej znaczna część kolejnych tabletów niekwestionowanego lidera sprzedaży smartfonów będzie pojawiać się z dopracowanymi wyświetlaczami OLED, które z pewnością odnajdą się w tego typu urządzeniach. Niestety, ale Samsung nie ujawnił co oznacza dla nich słowo „więcej” przy wypowiedzi, że w przyszłym roku zobaczymy właśnie więcej tabletów z wyświetlaczami AMOLED. Rozwój tej technologii i zastosowanie jej w tabletach z pewnością przypadnie do gustu znacznej grupie osób. Jednak znajdą się również przeciwnicy twierdzący, że OLED przekłamuje kolory. Toteż sprawia, że Samsung nie może porzucić LCD.

Najlepsze wyjście z całej sytuacji? Tworzenie kolejnych odmian tabletów, pomiędzy którymi różnica będzie wynikać właśnie z zastosowanego typu wyświetlaczy. Jednak to wbrew pozorom może okazać się zbyt drogie, co przekłada się na brak zysków. Na to Samsung sobie nie pozwoli.

Źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.