Wyniki finansowe Sony, a konkretnie jego działu mobilnego od lat nie napawają optymizmem. Mimo tego Japończycy się nie poddają i regularnie wydają nowe smartfony, czego dowodem jest np. nadchodząca Xperia XA3. Wspomniane urządzenie pojawiło się właśnie na renderach prasowych i muszę powiedzieć, że wygląda naprawdę dobrze.

Sony Xperia XA3 – jej wygląd robi wrażenie

Smartfony Sony wciąż kojarzą się wielu z kanciastymi urządzeniami, które na dodatek mają ogromne ramki. Teraz jednak firma zdecydowanie śmielej podchodzi do kwestii designu i eksperymentuje z nowymi trendami. Doskonałym przykładem tego jest Xperia XA3, której rendery prasowe możecie obejrzeć poniżej.

Jak można zauważyć, Xperia XA3 naprawdę się wyróżnia na tle wszystkich dotychczas wydanych smartfonów Sony. Co prawda górna ramka wciąż jest spora, jednak tej na dole prawie nie ma. Stwierdzenie, że mamy do czynienia z „najbardziej bezramkowym” sprzętem od Sony pasuje tu w sam raz. Warto jeszcze zaznaczyć, że model XA3 będzie się charakteryzował dość nietypowym ekranem o proporcjach 21:9. Zupełnie jak flagowa Xperia XZ4, której premiery ciekaw jestem jeszcze bardziej.

Zobacz także: Konkurs OnePlus. Masz szansę zostawić swój ślad w OxygenOS

Specyfikacja opisywanego urządzenia nie jest jeszcze znana, aczkolwiek mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w Snapdragona 660, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, baterię o pojemności 3500 mAh i aparat 23 Mpix na pleckach. Z kolei na pewno będzie tutaj NFC, co zresztą wskazuje znaczek na pleckach oraz czytnik linii papilarnych w przycisku Power, co trochę mnie smuci, bo liczyłem, że zgodnie z obecnym trendem pojawi się on w ekranie. Sony Xperia XA3 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana na nadchodzących targach MWC, które odbędą się już 25 lutego 2019 roku.

Źródło: winfuture.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.