ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung otwiera w Lublinie Inkubator dla startupów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Lublin, miasto inspiracji. Perła Wschodu, multikulturowy tygiel, w którym średnio na 57 mieszkańców przypada jeden zagraniczny student i kilkunastu z całej Polski. Stolica Lubelszczyzny żyje studentami i jest z tego dumna. Właśnie w takich miejscach rodzą się innowacje i najlepsze pomysły.

Samsung Inkubator Lublin

samsung inkubator lublin

Dostrzega to także Samsung, który własnie w Lublinie postanowił uruchomić inkubator dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem, noszący nazwę Samsung Inkubator Lublin. Jest to przestrzeń dla startupów, planujących rozwijać sferę bezpieczeństwa cyfrowego. Jest to drugi inkubator dla młodych firm utworzony przez Samsunga w Polsce. Powstał on przy współpracy z Politechniką Lubelską oraz NASK.

Cyberbezpieczeństwo jest jedną z priorytetowych kwestii w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.  W naszej działalności koncentrujemy się na dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań dla naszych klientów. Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym – powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska.

Zobacz też: Jaką firmę wybrać na początku kariery programisty?

Samsung Inkubator Lublin już pozyskał pierwsze startupy. Jednym z nich jest Real Buddy, zespół tworzący aplikację mającą na celu dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu, bez naruszania ich prywatności. Inkubator nie tylko zapewnia miejsce rozwoju, ale także umożliwia pracę pod okiem mentorów, w których skład wchodzą zarówno pracownicy NASK, jak i Politechniki Lubelskiej oraz pracownicy Samsung Polska, w którym ma zostać powołany specjalny zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Samsung Inkubator Lublin jest inicjatywą niekomercyjną. Dzięki temu startupy zachowują wszystkie prawa do swoich dzieł. Zgłoszenia można nadsyłać do 27 lutego, korzystając ze strony projektu.

Źródło: samsung

Sprawdź najnowsze wpisy