Obecnie tylko dwaj producenci na rynku instalują w swoich produktach procesory ich własnej produkcji. Jest to oczywiście znane z hermetyczności Apple i Samsung. Jednakże LG ma nadzieję, że niedługo również dołączy do tego elitarnego grona. W sieci krąży wiele niepotwierdzonych informacji, że koncern z siedzibą w Seulu już poczynił pierwsze kroki w celu uruchomienia linii produkcyjnej własnych procesorów. 

W zależności od drogi, którą wybierze LG, decyzja o uruchomieniu własnej produkcji może okazać się błogosławieństwem lub przekleństwem. Weźmy dla przykładu Samsunga, który dzięki uruchomieniu produkcji ekranów AMOLED stał się głównym dostawcą ekranów dla telefonów z najwyższej półki. Jednakże chętnych na wyświetlacze tego typu było tak dużo, że Koreańczycy zwyczajnie nie nadążali z ich produkcją, przez co konkurencja szukała alternatywnego producenta i w ostateczności zrezygnowała z ekranów Samsunga. 

Jeśli LG wjedzie na dobre tory i będzie bacznie przyglądać się potrzebom rynku, może stać się jednym z głównych dostawców procesorów obok tak znanych firm, jak Qualcomm, Nvidia czy Texas Instruments. Koncern ma również niepowtarzalną okazję, aby dobrze zoptymalizować podzespół i wycisnąć z niego jak największą wydajność, za czym idzie poprawienie szybkości działania telefonu. 
źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz