Huawei nie odpuszcza i podwaja zatrudnienie w Polsce

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-06

Huawei w Europie nie ma lekko. W związku z zawirowaniami hadlowo–politycznymi oraz oskarżeniami o szpiegostwo, według których firma przesyła poufne dane klientów chińskim władzom. W związku z tym coraz więcej podmiotów i krajów rezygnuje ze współpracy z tym producentem. Na domiar złego władze Czech niemal zupełnie wykluczyły Huawei z państwowym przetargów, a prywatne firmy przestrzegły przed współpracą. Mimo to Gigant nie ma zamiaru odpuszczać Europy.

Huawei podwaja zatrudnienie w Polsce

huawei podwaja

Huawei Consumer Business Group jest działem firmy, zajmującym się sprzedażą elektronik użytkowej w tym oczywiście smartfonów. Pracę w nim ma znaleźć 100 dodatkowych osób.  Dyrektor zarządzający nim Jefferson Zhang podkreśla, jak ważny jest nasz rynek dla Huawei, nie kryje także zadowolenia z tego, że Polacy chętnie kupują urządzenia chińskiej marki.

Ubiegły rok był dla Huawei czasem przełomowym. W drugim kwartale 2018 roku przejęliśmy pałeczkę lidera na rynku smartfonów z udziałem na poziomie 33,4% w ujęciu ilościowym. W 2019 roku mamy ambicję, aby utrzymać stabilną pozycję największego gracza w Polsce – powiedział.

Zobacz też: 5G bez Huawei? To oznacza ogromne opóźnienia w budowie sieci!

Ambicje Huawei nie kończą się tylko na sprzedaży smartfonów. Jednym z celów firmy jest, zostanie liczącym się producentem w Polsce także w segmencie laptopów i akcesoriów. Z tego powodu firma chce docelowo podwoić zatrudnienie w działach odpowiedzialnych za sprzedaż, obsługę klienta i marketing. Ruch ten wydaje się jak najbardziej sensowny. O ile w związku z wyżej wymienionymi oskarżeniami Huawei może mieć duże problemy z nawiązywaniem kontraktów państwowych lub z korporacjami, tak zaufanie konsumentów indywidualnych wydaje się nie słabnąć.

Źródło: telepolis



 • ikado

  Będzie trudniej upilnować taką ilość szpiegów gospodarczych.

 • Mateusz Z.

  Podwoją zatrudnienie a klientów i tak mają w dupie…

 • Tomasz

  Zwolnili dyrektora za to ze dal sie zlapac, zatrudnia dwuch nowych.

 • Karls

  Czemu tak zależy im na Polsce? Chyba nie jesteśmy aż tak dużym rynkiem zbytu.

  • Łukasz Pająk

   Huawei jest liderem na zmianę z Samsungiem – jeśli chodzi o Stary Kontynent, to dobry wynik.

  • Damian Kuśmierz

   Moim zdaniem chodzi o budowę sieci 5G. Ciekawe czasy swoją drogą 🙂

  • Adramel

   Chiński wywiad chce mieć wejście w UE? Polska to dziki kraj wiec łatwiej stąd kontrolować co się dzieje w UE i w NATO?
   Skoro byle Misiewicz może po nocy wejść do siedziby wywiadowczej NATO to montując swój sprzęt będą mieli potrzebny dostęp.

   • Karls

    No, to, że akurat siły rządowe są powyżej NATO to jest dla nas zaleta. Gorzej jak by było na odwrót, wtedy co to za suwerenność? Nie mniej jak NATO u nas ma charakter podrzędny to tym bardziej Huawei nie ma na co liczyć.



x