Dawni pracownicy HTC tworzą swoją firmę Kazam i prezentują pierwsze smartfony

Newsy

kazam

Tajwańska firma HTC posiada problemy finansowe, co już większość naszych czytelników powinno doskonale wiedzieć. Ta sytuacja zmusza do zwolnień jak i niezbyt ciekawej atmosfery wśród pracowników. To spowodowało, że wielu menedżerów opuściło HTC i stworzyło swoją firmę.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ta została nazwana Kazam i najprawdopodobniej skupi się głównie na podbiciu Starego Kontynentu. Cel naprawdę ambitny i trudny do wykonania, ale znamy już pierwsze smartfony mające spełnić wymagania firmy. Przedstawiono w sumie siedem słuchawek i żadną z nich nie można przypisać do kategorii topowych modeli. Najlepszy z nich został określony nazwą Thunder Q4.5 i jak łatwo można się domyślić, cyfra tu zawarta oznacza przekątną wyświetlacza, który prezentuje obraz w rozdzielczości 854×480. Dodatkowo wewnątrz tej słuchawki znajdziemy czterordzeniowy procesor 1,3GHz, 1GB RAM, 4GB pamięci dla użytkownika, a także 8MPx aparat. Mówi się również o możliwości pojawienia się wersji 5-calowej tego urządzenia.

Pozostała piątka to seria Trooper z reprezentantami: X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 i X5.5. Co ciekawe, niezależnie od wyświetlacza, zarówno 3,5-calowy model wyświetla obraz w rozdzielczości 854×480 tak samo jak i 5,5-calowy. Niższe rangą słuchawki posiadają dwurdzeniowy procesor 1GHz, który wraz ze zwiększeniem wyświetlacza zostaje przyspieszony o 200MHz. Pozostała specyfikacja jest identyczna w całej piątce: 4GB pamięci dla użytkownika, 512MB RAM oraz wsparcie dla DualSIM. Całością zarządza Android w wersji 4.2.

Zabrakło żadnych informacji dotyczących cen oraz dostępności, ale sądząc po danych technicznych to można dojść do wniosku, że głównymi konkurentami będą najprostsze znane nam smartfony. Szczegółowe informacje na temat wszystkich powyżej wymienionych produktów można znaleźć na stronie Kazamu: Klik!

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x