Dział smartfonów LG notuje straty. Już od 4 lat…

Newsy

Sytuacja LG na rynku smartfonów wygląda tragicznie. Kilka lat temu producent miał bogatą ofertę w każdym segmencie cenowym oraz świetnie wyważone falgowce. Niestety od premiery LG G4 coś zaczęło się psuć, a firma nie wróciła do poprzedniej formy.

LG notuje straty, na szczęście tylko w dziale smartfonów

lg notuje straty

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W ostatnim roku LG straciło ponad 700 milionów dolarów w dziale smartfonów. Na szczęście dla firmy pozostałe działy zajmujące się między innymi elektroniką użytkową, rządzeniami gospodarstwa domowego oraz motoryzacją odnotowały w tym roku rekordowe zyski. Prezes LG Qiao Yujin twierdzi, że firma nie zrezygnuje z produkcji smartfonów. Uważa, że świetnie one uzupełniają się z pozostałymi urządzeniami sprzedawanymi przez giganta. Dopatruje się także szansy na poprawę sytuacji w rozwoju sieci 5G oraz popularyzacji składanych smartfonów.

Zobacz też: Składany smartfon od LG będzie wyjątkowy! Znamy termin premiery

Co prawda cały rynek notuje straty, więc teoretycznie problemy LG nie powinny nikogo dziwić. Należy jednak pamiętać, że dopiero rok 2018 okazał się tragicznym dla rynku smartfonów. LG notuje straty już od 15 kwartałów, czyli niemal czterech lat. Oznacza to, że problemy firmy są znacznie poważniejsze. Sama inwestycja w 5G może nie wystarczyć. LG potrzebuje hitu, który sprawi, że producent będzie na ustach wszystkich redakcji technologicznych, ponieważ w obecnym zalewie urządzeń z Chin smartfony od koreańskiego giganta mało kogo już interesują. Jest jednak światełko w tunelu: LG ma olbrzymi wkład w rozwój elastycznych wyświetlaczy. Gdyby był pierwszym producentem, który wprowadzi na rynek składany smartfon ze średniej półki, to jego sytuacja mogłaby się znacznie zmienić. Pozostaje tylko pytanie, czy producent będzie do tego zdolny?

Źródo: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x