Petycja posiadaczy Galaxy Nexusów w sprawie aktualizacji do Android 4.4 KitKat

Newsy

galaxy nexus samsung

Premiera najnowszego systemu Android w wersji 4.4 KitKat przyniosła wiele pozytywnych zmian, ale tradycyjnie nie dotrą one do wszystkich. Tym samym nadzieję na kolejną edycję oprogramowania stracili posiadacze słuchawek Galaxy Nexus, co spowodowało wielkie oburzenie pomimo oficjalnie znanych strategii Google.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Firma z Mountain View swego czasu wydała odpowiednią notkę, która mówi wprost, że urządzenia starsze niż 18 miesięcy nie muszą być już wspierane nowymi wersjami oprogramowania. To jednak nie przeszkodziło grupie użytkowników Galaxy Nexusa napisać petycję do Google. Cel jest prosty – wyproszenie Androida 4.4 KitKat. Całą akcję wsparło 14 000 podpisów oraz 3 400 komentarzy. Czy to się uda? Niestety, ale najprawdopodobniej nie. Wymienić można dwa powody. Pierwszy to oczywiście wcześniej opisana strategia, a drugi tyczy się sterowników układu zastosowanego w Galaxy Nexusie. Został on wykonany przez Texas Instruments. Ta firma nie jest już związana z telefonami toteż istnieje małe prawdopodobieństwo, aby znalazły się odpowiednie środki mogące nakłonić Google na wydanie KitKata na trzeciego Nexusa.

Niemniej jednak, użytkownicy smartfonów stworzonych przez Samsungach nie zostaną osamotnieni. Z pewnością znajdą się deweloperzy, którzy znajdą sposób na stworzenie tzw. „portu” Androida 4.4 na Galaxy Nexusy. Wystarczy tylko poczekać. Tym samym, cała sytuacja może wskazywać, że za rok podobna petycja zostanie wydana przez posiadaczy Nexusów 4.
źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x