ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy projekt Cyanogen Inc. przy współpracy z Oppo będzie „bezprecedensowy”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Kondik-Koushik

Świat zgromadzony w okół oprogramowania CyanogenMod w ostatnich miesiącach przeszedł wiele zmian. Wszystko rozpoczęło się od stworzenia firmy Cyanogen, a następnie do gry weszła współpraca z Oppo. Tak oto powstał model N1, na którym można bez żadnych komplikacji zainstalować jedną z najpopularniejszych odmian Androida.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której pojawiły się dwie postacie ściśle związane z Cyanogen Inc. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć Steve’a Kondika, który razem ze swoim współpracownikiem Koushikiem Dutta ogłosił, że Oppo N1 to nie ostatnie tego typu urządzenie, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższym czasie. Mówiąc wprost: szykuje się – jak to sam Kondik nazwał – bezprecedensowy projekt tworzony wciąż przy współpracy z chińską firmą. Będzie to mocno zmodyfikowany N1 – limitowana edycja, która niestety nie wiadomo czym będzie się charakteryzować. Dodatkowo członkowie Cyanogen Inc. zapewniają dalszą współpracę z Oppo toteż możemy spodziewać się, że Chińczycy zaczną prezentować coraz większą ilość smartfonów pracujących pod kontrolą CyanogenMod.

Limitowana edycja Oppo N1 powinna pojawić się w przyszłym miesiącu i wtedy też będziemy mogli dowiedzieć się, co oznacza słowo „bezprecedensowy” dla Steve’a Kondika. Tym samym po raz kolejny będzie głośno na temat jednej z ciekawszych chińskich firm.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy