Huawei zablokowany w Europie? Jedyna nadzieja w GSMA

Newsy

Huawei ostatnio nie ma łatwo. Na początku wydawało się, że jej jedynym problemem jest wolna handlowa pomiędzy Chinami i USA. Okazało się jednak, że  firma jest zamieszana w poważną aferę szpiegowską na międzynarodową skalę. Doszło nawet do aresztowania chińskiego szpiega będącego dyrektorem firmy. Fakt ten nie tylko szkodzi wizerunkowi giganta. Przekłada się także na różnego rodzaju sankcje.

Huawei z zakazem sprzedaży w UE?

Huawei z zakazem sprzedaży

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Według przecieków Komisja Europejska, która już wcześniej wyraziła wątpliwości co do uczciwości giganta, rozważa zakaz wykorzystywania sprzętu Huawei przy budowie sieci 5G. Wszystko to z powodu realnego zagrożenia tym, że nadajniki będą wykorzystywane do szpiegowania dla chińskiego wywiadu. Jest to olbrzymi cios dla firmy, ponieważ produkcja urządzeń przeznaczonych dla stacji bazowych jest niezwykle istotna dla producenta. Bardzo boleśnie odczują to także operatorzy i to właśnie oni chcą ruszyć korporacji na ratunek.

Zobacz też: 5G bez Huawei? To oznacza ogromne opóźnienia w budowie sieci!

GSMA będąca międzynarodową organizacją handlową zrzeszającą operatorów telefonii komórkowej postanowiła podjąć działania mające na celu zablokowanie zakazu. Ich głównym argumentem jest to, że takie działanie zablokuje na kilka lat rozwój sieci 5G w Europie. Warto tu zaznaczyć, że sprzęt oferowany przez Huawei jest tańszą alternatywą dla Nokii i Ericssona. Z tego powodu mniejsi operatorzy mogą zostać kompletnie odcięci od technologii, a i giganci skupią się początkowo tylko na najbardziej dochodowych obszarach. Może to zakończyć się poważnymi problemami mniejszych z dostawców usług, a w efekcie monopolizacji rynku. Rozmowy, podczas których grupa ma ustalić konkretny plan działania, odbędą się podczas targów MWC, których jest organizatorem.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x