android smartwatch

Słysząc słowo Android na myśl przychodzi nam tylko i wyłącznie mobilny system operacyjny Google. Dziewięć lat temu ta nazwa kojarzyć mogła się jeszcze z robotami. Jednak nikt się nie spodziewał, że doczekamy się smartwatcha współpracującego z systemem Android wyprodukowanego przez firmę… Android.

Google nie posiada żadnego monopolu na tę nazwę toteż każdy może to wykorzystać. Jednak od 1991 roku prężnie działa firma o nazwie Android, której specjalnością są wszelkiego rodzaju zegarki. Powoli zdobywające na popularności smartwatche sprawiły, że wcześniej wymieniony producent również zapragnął przedstawić swoją propozycję dla osób pragnących posiadania tak zwanego inteligentnego zegarka.

Nazwa tego modelu, podobnie jak sama marka, również nie sprawi problemu z zapamiętaniem, gdyż najnowsze urządzenie firmy Android nazywa się po prostu SmartWatch. Jego wszystkie funkcje najlepiej obrazuje następujący film:

Sam zegarek dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: pomarańczowa, czarna, niebieska, biała i czerwona. Premiera rynkowa tego smartwatcha powinna mieć miejsce dopiero w grudniu. Wtedy też powinniśmy poznać ceny tego prostego w nazwie inteligentnego zegarka, który będzie musiał stawić czoła produktom popularniejszych producentów, czyli Samsungowi (Galaxy Gear) oraz Sony (SmartWatch 2). Według Was Android posiądzie odpowiednią siłę przebicia czy też należy traktować tę propozycję wyłącznie jako ciekawostkę?

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.