Tablet Google Nexus 8 ujawniony na stronie Androida?

Łukasz Pająk Newsy 2013-11-03

lg nexus 8 g pad 8.3

Mogłoby się wydawać, że Google ostatnio obrało nową taktykę nakierowywania Internautów na odkrywanie swoich nadchodzących urządzeń. Zaczęło się od Nexusa 5, który pojawił się na filmie promocyjnym wydanym z okazji ogłoszenia nazwy dla nowej wersji systemu Android 4.4, czyli KitKata.

Teraz strona Android.com zdaje się prezentować kolejne urządzenie z rodziny Nexus. Jest nim tablet, który do złudzenia przypomina LG G Pada 8.3. Już wcześniej informowaliśmy Was o możliwości odświeżenia tego tabletu, którego to odmiana mogłaby uchodzić za Nexusa 8. Na to też nakierowywała pomyślna certyfikacja Bluetooth urządzenia LG, który swą nazwą kodową uchodził właśnie za inną wersję G Pada 8.3. Podobnie jak w przypadku Nexusa 5 na filmie, tak i teraz Google nie wydaje żadnego komentarza w tej sprawie toteż nie należy spodziewać się, że wcześniej niż przed możliwą premierą Nexusa 8, firma z Mountain View wyda jakieś informacje o nadchodzącym 8-calowym tablecie.

Jednak w całej sprawie znajduje się kilka niepewności. Po co Google miałoby tworzyć tego typu urządzenie skoro niedawno zaprezentowano odświeżoną wersję 7-calowego urządzenia. Różnica 2,5 centymetrów nie wydaje się zbyt ogromna, aby mogła stawić znaczącą różnicę przy wyborze tabletu sygnowanego logiem Nexusa.

źródło: The Droid Guy • marcus1212

  Ja kupiłem tablet 8 calowy i uważam, że jest super. Taka przekątna i wymiary są najpraktyczniejsze przy zachowaniu odpowiedniej wygody użytkowania.

 • chaper

  Co google sie tak LG uczepilo?

  • darkanzali

   Bo to dobra firma w przeciwieństwie do shitsunga. Przynajmniej nie ma tandetnych plastików jak w shitsungowych mydelniczkach.

   • maciejosw

    hejting hejting

   • Terel

    Dajcie, ludzie, spokój z tym hate’em…
    Zawsze uważałem, że (niezależnie od rodzaju sprzętu) LG jest w stanie zrobić sprzęt o porządnych podzespołach w przyzwoitej cenie, ale chyba za to nie mają w firmie informatyków. Zawsze jest u nich coś nie tak z oprogramowaniem. Toteż nie widzę problemu, aby taka firma mogła zająć się produkcją sprzętu, jeśli oprogramowaniem zająłby się ktoś inny. Np. Google 🙂

   • Acuap

    Yeah. Bo G2 jest zrobione z tytanu przekładanego carbonem czy kij wie co. Taka sama plastikowa mydelniczka jak „Shitsung” jak to go nazywasz xP

 • Torwald

  Ja bym chętniej kupił takiego 8″ Nexusa niż jego 7″ wersję. Dlaczego ? Jak ktoś nie wie, to niech pomaca w sklepie taki 8″ wynalazek i sprawdzi jak wygodnie się z niego korzysta. Zupełnie inna bajka niż taka 7″ panorama…

 • mario_iwan

  Jeśli się nie mylę, każdy jeden Nexus wychodził wraz z nową wersją Androida. Dopiero co mieliśmy premierę 4.4, więc do informacji o najnowszym nexusie musimy poczekać co najmniej 3 miesiące.

  • Acuap

   Niezupełnie. Nexus 4 wyszedł w tym samym czasie co Nexus 10.x