Redmi wkroczy w nieznane sobie kategorie – flagowy smartfon premium?

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-03

Smartfony z rodziny Redmi dotychczas kojarzyły nam się z tanimi modelami, które nie wyróżniały się nadzwyczajną wydajnością. Zestawienie słowa flagowy z nimi było nie na miejscu, aczkolwiek swego rodzaju odłączenie od Xiaomi może przynieść więcej zmian, niż mogłoby się nam wydawać. Obecnie w portfolio Redmi znajdziemy Redmi Note 7 oraz Redmi Go. Wiemy, że w drodze jest też Redmi Note 7 Pro, który może okazać się tajemniczym Redmi X. Niemniej co powiecie na jeszcze jedną propozycję? Tym razem z najwyższej półki.

Flagowy Snapdragon w smartfonie Redmi?

xiaomi redmi snapdragon 855 lu weibing

Takie dosyć nietypowe informacje docierają do nas od samego Lu Weibing, czyli prezesa marki Redmi. Wraz ze zdjęciem, które możecie podziwiać powyżej, na Weibo została udostępniona informacja o pracy nad dwoma nowymi smartfonami. Jeden z nich ma należeć do średniej półki, a drugi wkroczyć na terytorium premium, który dodatkowo będzie napędzany Snapdragonem 855. Oczywiście na razie mowa jest o pracach nad takim urządzeniem, więc nie wiemy, kiedy zostanie zaprezentowane. Równie dobrze projekt może zostać wycofany, ale skoro sam prezes przedstawia takie informacje, to coś musi być na rzeczy.

Zobacz też: Skażenie w TSMC może się odbić też na konsumentach.

Dotychczas spodziewaliśmy się, że Redmi pozostanie Redmi i będzie tworzyć smartfony, które będą przede wszystkim tanie, bez żadnych wodotrysków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć odpowiednik z topowym Snapdragonem, ale czy od tego nie jest marka Pocophone? Konfliktu interesów nie przewidujemy, więc pomysł na rozwiązanie tej zagadki musi leżeć zdecydowanie gdzieś indziej.

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x