samsung galaxy note 12.2 fcc

Według najprostszej definicji, tablet to przenośny komputer większy od telefonu, a jego obsługa skupia się na dotykowym wyświetlaczu. Tego typu urządzenia przyjęły się bardzo dobrze, ale wydaje się, że Samsung poszedł o krok za daleko tworząc tablet, który właśnie opuścił Federalną Komisję Łączności (FCC).

Galaxy Note 12.2 już swoją nazwą ostrzega, że wyświetlacz w tym urządzeniu jest naprawdę ogromny i wymiarami przerasta większość netbooków. 12,2-calowy panel, a w okół niego jeszcze nie najmniejsza ramka sprawia, że niewiele osób będzie zainteresowanych tego typu tabletem. Jednak z pewnością do zakupu będzie zachęcać domniemana specyfikacja najnowszego Note’a:

  • 12,2-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 2560×1600;
  • Qualcomm Snapdragon 800 (4×2,3GHz i 3GB RAM) lub jeden z najlepszych Exynosów (2GB RAM);
  • wsparcie dla LTE.

Topowe dane techniczne, ogromny wyświetlacz i najprawdopodobniej ogromna cena – tego będzie można spodziewać się po Samsungu Galaxy Note 12.2. Koreańczycy jednak nadal utrzymują w tajemnicy ten tablet.

Wracając do jego ceny to z pewnością przekroczy wartość 3 000 zł. sądząc po tym ile musimy wydać na mniejsze modele ze znacznie gorszymi danymi technicznymi. W tych pieniądzach dostaniemy bardzo wydajnego laptopa nie mówiąc o atrakcyjnym netbooku/ultrabooku.

 

źródło: Android Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.