Wyniki finansowe Sony za 4Q 2018 roku. Czy jest się czym chwalić?

Kacper Kościański Newsy 2019-02-01

Sony nigdy nie należało do grona najbardziej sukcesywnych producentów smartfonów z Androidem, mimo że firma ciągle się stara. Wyniki finansowe Sony, a konkretniej ich mobilnego działu od dawna nie napawają optymizmem. Tymczasem Japończycy opublikowali wspomniane wyniki za czwarty kwartał 2018 roku kalendarzowego.

Wyniki finansowe Sony 2018 (4 kwartał)

W trzecim kwartale 2018 roku fiskalnego, czyli czwartym kwartale roku kalendarzowego, Sony uzyskało przychód w wysokości ok. 22 miliardów dolarów, co jest wynikiem o 10,1% słabszym niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny firmy w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2018 wyniósł 377 miliardów jenów, czyli ok. 3 miliardy dolarów. Niestety, ale dział mobilny Sony znowu zawiódł.

Sony wyniki finansowe 2018

Jak można wyczytać na powyższej tabelce, najlepiej radził sobie dział związany z grami (PlayStation 4 robi robotę). Wracając zaś do działu mobilnego, to ten wygenerował w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku kalendarzowego ok. 1,2 miliardów dolarów przychodu. Mimo tego, rok ten zakończył się stratą operacyjną w wysokości 137 milionów dolarów. Nie da się ukryć, że nie wygląda to dobrze. Tym bardziej, gdy spojrzy się na wyniki osiągnięte rok wcześniej (1,9 miliarda dolarów przychodu i dochód operacyjny wynoszący niecałe 140 milionów dolarów).

Zobacz także: Oppo w Polsce już oficjalnie. Firma zaprezentowała pięć smartfonów, którymi zamierza podbić nasz kraj

Warto wspomnieć, że nie tylko dla Sony ostatni kwartał 2018 roku nie był najlepszy, ponieważ wyniki finansowe Samsunga także nie wyglądają tak dobrze, jak zapewne chciałaby tego firma.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x