Szklana klawiatura w MacBooku?

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-01

Apple robi co może, aby zaprezentować jak najcieńsze laptopy. Rezygnuje w swoich MacBookach, z wydawałoby się niezbędnych portów. Opracowuje coraz mniejsze przełączniki klawiatury oraz stosuje podzespoły niewymagające zaawansowanych układów chłodzenia.

MacBook z klawiaturą haptyczną?

klawiatura haptyczna

Niedawno został opublikowany kolejny patent Apple. Tym razem dotyczy on szklanej klawiatury. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z mnogości patentów giganta, które zalegają w szufladach. Z drugiej strony jednak ten konkretny porusza kwestie niezwykle istotne dla firmy. Ostatnia próba Apple związana ze zmniejszeniem mechanizmów zakończyła się fiaskiem. Przełączniki obecne w MacBookach najnowszej generacji mają opinię najbardziej awaryjnych w całej historii Apple. Gigant musi się postarać, zwłaszcza że sprzedaż iPhone ciągle spada.

Zobacz też: Xiaomi Mi Notebook Pro 2 zaprezentowany – poznajmy ceny chińskich macbooków

Na szczęście nie musimy się obawiać jednolitej tafli szkła. Wszystkie klawisze mają zostać odpowiednio wyprofilowane i być dokładnie wyczuwalne pod palcami. Kwestia wygody ma zostać rozwiązana dzięki zastosowaniu silniczków haptycznych. Dzięki temu wrażenie z dotknięcia takiego przycisku ma przypominać zwyczajny skok klawiszy. Rozwiązanie takie niesie ze sobą szereg możliwości. Jedną z nich jest opcja wyświetlania na klawiszach informacji i skrótów zmieniających się zależnie od obecnie wykonywanych akcji. Umożliwi to także produkcję jeszcze cieńszych urządzeń. Obecnie stosowane klawiatury wymagają mechanizmów zajmujących cenne miejsce, które mogą ulec awarii. Klawiatura haptyczna rozwiązuje także ten problem. Bez fizycznych klawiszy nie ma mechanicznych elementów, które mogłyby się zużyć. Pozostaje jednak jeszcze jedna, kluczowa w tym przypadku kwestia. W jakim stopniu doświadczenie płynące z użytkowania klawiatury haptycznej będzie się przekładało na klawiatury fizyczne? Jeśli kwestia wygody pisania będzie niezadowalająca to cały ten pomysł, mimo że z technicznego punktu widzenia jest świetny, okaże się zwykłą porażką.

Źródło: purepc


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x