Sony od wielu lat jest liderem na rynku „mobilnej” fotografii. Firma z Japonii swoją markę zaczęła wyrabiać od serii telefonów Cyber-Shot. Od tamtych czasów Sony jest synonimem najlepszej jakości aparatów wbudowanych w telefony komórkowe. Xperia Arc jest tylko kolejnym przykładem na mistrzostwo, jakie konsorcjum osiągnęło w tej szczególnej gałęzi przemysłu. 

Sony nie spoczywa jednak na laurach, ale cały czas stara się zaskakiwać nas czymś nowym. Ostatnią przyjemną niespodzianką jest ogłoszenie rozpoczęcia prac nad 5-cio krotnie szybszym (od pstryknięcia do wyświetlenia obrazu) aparatem fotograficznym, który będzie można umieszczać w smartfonach. Ma on mieć rozdzielczość aż 17-megapikseli i kręcić wideo z prędkością 120 klatek na sekundę.

Już po ostatnich doniesieniach o niezwykłych możliwościach aparatu wbudowanego w Arc wielu z Was wyrażało się pochlebnie o jego producencie. Czy Sony nie przesadza skupiając się na coraz lepszym sprzęcie fotograficznym, a na marginesie pozostawiając zastosowanie dwurdzeniowych procesorów i innych poważnych nowinek technicznych? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach.
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz