Redmi stało się osobną marką Xiaomi wraz z pojawieniem się Redmi Note 7. Firma postanowiła rozgraniczyć swój target na mniejsze grupy i stosować różny marketing, który już się uwidaznia przy okazji promowania wspomnianego modelu. Portfolio Redmi zaczyna się rozrastać i niedawno poznaliśmy kolejną propozycję – Redmi Go. Cicha premiera, bo też sam smartfon nie ma za zadania podbić świat, a wybrane rynki – głównie wschodzące takie, jak Filipiny. Niemniej dotychczas nie poznaliśmy pełnej specyfikacji czy też ceny. O ila ta pierwsza wciąż może być zagadkowa, to druga już się nie ukrywa.

Cena Redmi Go ujawniona — to najtańszy smartfon Xiaomi

xiaomi redmi go specyfikacja desgin cena

Bez zbędnego przedłużania, Redmi Go został wyceniony na… 76 dolarów, co przekłada się z kolei na około 280 złotych. Niewiele? Nawet mniej, niż niewiele, ale oczywiście ma to swoje odwzorowanie w danych technicznych. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z Androidem Go, a więc możliwie najuboższą specyfikacją. Smartfony z tym wydaniem Robocika mają w głównej mierze służyć do prostyh zadań. Ogromnej wydajności po nich nie można się spodziewać. Też dedykowane są im specjalne aplikacje, które w nomenklaturze mają dopisek Go, a w przypadku na przykład Facebooka już Lite.

Zobacz też: Redmi X kolejnym smartfonem nowej marki Xiaomi?

Czy Redmi Go zyska duże grono odbiorców? Być może nie, ale z pewnością tego typu smartfona brakowało w portfolio Xiaomi. Podział na markę Redmi okazał się idealnym momentem na jego wprowadzenie. Chińczycy ewidentnie na nowo przemyśleli swoją pozycję na rynku.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.