Oto cena najtańszego smartfona Xiaomi… to znaczy Redmi!

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-31

Redmi stało się osobną marką Xiaomi wraz z pojawieniem się Redmi Note 7. Firma postanowiła rozgraniczyć swój target na mniejsze grupy i stosować różny marketing, który już się uwidaznia przy okazji promowania wspomnianego modelu. Portfolio Redmi zaczyna się rozrastać i niedawno poznaliśmy kolejną propozycję – Redmi Go. Cicha premiera, bo też sam smartfon nie ma za zadania podbić świat, a wybrane rynki – głównie wschodzące takie, jak Filipiny. Niemniej dotychczas nie poznaliśmy pełnej specyfikacji czy też ceny. O ila ta pierwsza wciąż może być zagadkowa, to druga już się nie ukrywa.

Cena Redmi Go ujawniona — to najtańszy smartfon Xiaomi

xiaomi redmi go specyfikacja desgin cena

Bez zbędnego przedłużania, Redmi Go został wyceniony na… 76 dolarów, co przekłada się z kolei na około 280 złotych. Niewiele? Nawet mniej, niż niewiele, ale oczywiście ma to swoje odwzorowanie w danych technicznych. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z Androidem Go, a więc możliwie najuboższą specyfikacją. Smartfony z tym wydaniem Robocika mają w głównej mierze służyć do prostyh zadań. Ogromnej wydajności po nich nie można się spodziewać. Też dedykowane są im specjalne aplikacje, które w nomenklaturze mają dopisek Go, a w przypadku na przykład Facebooka już Lite.

Zobacz też: Redmi X kolejnym smartfonem nowej marki Xiaomi?

Czy Redmi Go zyska duże grono odbiorców? Być może nie, ale z pewnością tego typu smartfona brakowało w portfolio Xiaomi. Podział na markę Redmi okazał się idealnym momentem na jego wprowadzenie. Chińczycy ewidentnie na nowo przemyśleli swoją pozycję na rynku.

Źródło: GSM Arena • xsas7

  A kiedy (i czy w ogóle) Redmi 7? Redmi Note 7 jest, a gdzie „mniejsza” wersja? Przy poprzednich modelach się pojawiały…

 • ems

  Machnelibyście jakieś testy tego ustrojstwa Android GO z uwzględnieniem jak to się ma do taniego smartfona 2/16 GB z Androdem 8.1. Ciekawe jaki byłby wynik takiego porównania.

  • Paweł Maretycz

   Pomysł naprawdę ciekawy. Obawiam się tylko, że pojawiłoby się bardzo dużo głosów niezadowolenia związanych z wyborem konkretnych modeli do zestawienia.

   • Serim

    Najtańszy redmi 4,5,6 vs redmi go lub podobna specyfikacja

    • Paweł Maretycz

     I pełno komentarzy: „czemu telefon z mulistą nakładką dajecie? Porównujcie Androida GO do czystego Androida”. Oczywiście pomysłu nie próbuję zdyskredytować. Bardzo mi się on podoba. Po prostu wymaga to dogłębnego przemyślenia sprawy żeby uniknąć wojenek w komentarzach. No i co ważniejsze jestem tu nowy, moja opinia nie jest opinią redakcji i niczego nie mogę obiecać. Piszę tylko o ewentualnych konsekwencjach przy zbyt pochopnym podchodzeniu do sprawy.

     • ems

      Można by spróbować machnąć test dwóch smartfonów na tym samym procku.

     • ems

      Głównie chodzi mi o to jak się ma 1GB RAM w Android Go do 2 GB RAM w Android 8.1x