Samsung Galaxy S10

Ostatni kwartał nie był łaskawy dla Samsunga

Newsy

Ostatnio pisaliśmy o problemach, które dotknęły się Apple. Nie jest to jednak jedyna duża firma borykająca się z gorszymi wynikami finansowymi. Ostatni raport kwartalny opublikowany przez Samusnga nie napawa optymizmem.

Problemy Samsunga

problemy samsunga

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przychody firmy za poprzedni kwartał spadły aż o 10% względem analogicznego okresu zeszłego roku i wyniosły 53 miliardów dolarów. Gorsze wyniki firmy to sprawa dość złożona i nałożył się na nie szereg czynników. Na rynku spadło zapotrzebowanie na chipy pamięci. Firma próbuje rozwiązać ten problem, uderzając w półkę premium. Może o tym świadczyć niedawna premiera dysków SSD 970 Evo Plus oraz produkcja układów eUFS 2.1 o pojemności 1 TB. Kolejnym problemem, z którym przyjdzie się firmie zmierzyć, jest spadek zainteresowania jej ekranami. Wynika on z coraz większej konkurencji na tym polu. Sprzedaż smartfonów jest co prawda dość stabilna, jednak Samsung i tak odnotował niewielki, ale jednak spadek. Sprzedaż Samsunga Galaxy S9 także jest znacznie poniżej oczekiwań. Gigant ma nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie razem z premierą Galaxy S10.

Zobacz też: Wykresy są bezlitosne – Galaxy S9 jest passe. Magia Samsunga przeminęła?

Jak widać, Samsung nie tylko nie jest przytłoczony problemami, ale także podjął już działania mające zażegnać chwilowy kryzys. Jest to dość zaskakujące, ponieważ duże korporacje z powodu olbrzymich struktur zwykle reagują dosyć wolno na problemy i zmiany na rynku.

Źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x