ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S10

Ostatni kwartał nie był łaskawy dla Samsunga

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ostatnio pisaliśmy o problemach, które dotknęły się Apple. Nie jest to jednak jedyna duża firma borykająca się z gorszymi wynikami finansowymi. Ostatni raport kwartalny opublikowany przez Samusnga nie napawa optymizmem.

Problemy Samsunga

problemy samsunga

Przychody firmy za poprzedni kwartał spadły aż o 10% względem analogicznego okresu zeszłego roku i wyniosły 53 miliardów dolarów. Gorsze wyniki firmy to sprawa dość złożona i nałożył się na nie szereg czynników. Na rynku spadło zapotrzebowanie na chipy pamięci. Firma próbuje rozwiązać ten problem, uderzając w półkę premium. Może o tym świadczyć niedawna premiera dysków SSD 970 Evo Plus oraz produkcja układów eUFS 2.1 o pojemności 1 TB. Kolejnym problemem, z którym przyjdzie się firmie zmierzyć, jest spadek zainteresowania jej ekranami. Wynika on z coraz większej konkurencji na tym polu. Sprzedaż smartfonów jest co prawda dość stabilna, jednak Samsung i tak odnotował niewielki, ale jednak spadek. Sprzedaż Samsunga Galaxy S9 także jest znacznie poniżej oczekiwań. Gigant ma nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie razem z premierą Galaxy S10.

Zobacz też: Wykresy są bezlitosne – Galaxy S9 jest passe. Magia Samsunga przeminęła?

Jak widać, Samsung nie tylko nie jest przytłoczony problemami, ale także podjął już działania mające zażegnać chwilowy kryzys. Jest to dość zaskakujące, ponieważ duże korporacje z powodu olbrzymich struktur zwykle reagują dosyć wolno na problemy i zmiany na rynku.

Źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy