Ostatni kwartał nie był łaskawy dla Samsunga

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-01-31

Ostatnio pisaliśmy o problemach, które dotknęły się Apple. Nie jest to jednak jedyna duża firma borykająca się z gorszymi wynikami finansowymi. Ostatni raport kwartalny opublikowany przez Samusnga nie napawa optymizmem.

Problemy Samsunga

problemy samsunga

Przychody firmy za poprzedni kwartał spadły aż o 10% względem analogicznego okresu zeszłego roku i wyniosły 53 miliardów dolarów. Gorsze wyniki firmy to sprawa dość złożona i nałożył się na nie szereg czynników. Na rynku spadło zapotrzebowanie na chipy pamięci. Firma próbuje rozwiązać ten problem, uderzając w półkę premium. Może o tym świadczyć niedawna premiera dysków SSD 970 Evo Plus oraz produkcja układów eUFS 2.1 o pojemności 1 TB. Kolejnym problemem, z którym przyjdzie się firmie zmierzyć, jest spadek zainteresowania jej ekranami. Wynika on z coraz większej konkurencji na tym polu. Sprzedaż smartfonów jest co prawda dość stabilna, jednak Samsung i tak odnotował niewielki, ale jednak spadek. Sprzedaż Samsunga Galaxy S9 także jest znacznie poniżej oczekiwań. Gigant ma nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie razem z premierą Galaxy S10.

Zobacz też: Wykresy są bezlitosne – Galaxy S9 jest passe. Magia Samsunga przeminęła?

Jak widać, Samsung nie tylko nie jest przytłoczony problemami, ale także podjął już działania mające zażegnać chwilowy kryzys. Jest to dość zaskakujące, ponieważ duże korporacje z powodu olbrzymich struktur zwykle reagują dosyć wolno na problemy i zmiany na rynku.

Źródło: theverge • Paweł Piotrowski

  Jakby tylko posiedzieli troche nad software a nie hardware bylo by cudownie

  • Łukasz

   Używam serii Note i od czasu do czasu S – od 2 do obecnej generacji na przemian z flagowcami innych firm (głównie HTC, LG i raz niestety Huawei z serii Mate). Mi soft Samsunga zawsze najbardziej odpowiadał – jest stabilny i pełny przydatnych funkcji. Wadą jest mała ociężałość w porównaniu do np. HTC ale te różnice są widoczne tylko jeśli telefony leżą jeden obok drugiego.

   • Paweł Piotrowski

    Mam s9 i po one ui jest jakis dramat z ramem na oreo tez jakos super kolorowo nie było

    • Łukasz

     A w to akurat jestem w stanie uwierzyć, 4 GB RAM to za mało na nakładkę Samsunga. Dodam, że 6 w Note też szału nie robi, jest akceptowalne.x