koniec google+

Google+ odchodzi. Czy komuś będzie go brakowało?

1 minuta czytania
Komentarze

Google, mimo że chyba najbardziej wpływową firmą w sieci nie ze wszystkim sobie radzi. Firma nigdy nie potrafiła przekonać użytkowników do swojego portalu społecznościowego i komunikatorów. Co prawda w drugiej kwestii się nie poddaje i ciągle próbuje sił z czymś nowym, tak portal społecznościowy ma zostać niedługo zamknięty.

Koniec Google+

koniec google+

Informacja ta nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. O zamknięciu Google+ korporacja informowała już na początku października. Teraz jednak poznaliśmy konkretną datę, od której rozpocznie się wygaszanie kont użytkowników. Jeśli macie tam jakieś istotne dla was dane lub zdjęcia to nie musicie się spieszyć. Procedura rozpocznie się dopiero 2 kwietnia bieżącego roku. Zakładanie nowych kont zostanie zablokowane znacznie wcześniej, bo już 2 lutego. 

Zobacz też: Google I/O 2019 oficjalnie zapowiedziane! Internet był szybszy?

Trudno się dziwić decyzji giganta. Pod koniec zeszłego roku korzystało z portalu zaledwie 2,5 mln. osób, co jest wynikiem beznadziejnym. Śmiało można powiedzieć, że na polu portali społecznościowych Google nie tylko przegrało walkę z Facebookiem. Portal nigdy nie stanowił dla niego żadnego zagrożenia. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak spojrzymy na sprawę szerzej możemy dojść do wniosku, że Google na tym polu radzi sobie wręcz rewelacyjnie. Mowa oczywiście o YouTube, które już dawno przestało być tylko miejscem do wrzucania filmów. Obecnie poszczególne kanały zrzeszają wokół siebie całe społeczności, skupione wokół różnych zainteresowań, poglądów i ideologii. Czy wśród Was jest jeszcze ktoś, kto korzysta z Google+? 

 Źródło: gsmarena

Motyw