ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Hero w Orange FR do końca kwietnia

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

Choć francuski operator Orange wdrożył już do swojej oferty pierwszy telefon na platformie Android – Era G1. Ma w planach kilka kolejnych. Do HTC G1 ma jeszcze w tym roku dołączyć HTC Magic, HTC Hero znany ze styczniowego wycieku informacji z HTC, oraz telefony takich producentów jak Sony Ericsson, Motorola, LG, Samsung.

Jeśli chodzi o ostatnie 4 marki – od dawna krążą pogłoski że wypuszczą swoich przedstawicieli z Androidem, jednak o Sony Ericssonie nie było nigdzie ani słowa. Może to być tym bardziej ciekawe, że zakończył on ostatnio rozwój swojego mobilnego OS – UIQ i wypuszczając do tej pory po jednym telefonie na S60 i WM wygląda na niezdecydowanego.

Do końca kwietnia ma być dostępny oficjalnie HTC Hero – telefon całkiem jak Era G1 jednak bez fizycznej klawiatury QWERTY oraz z kilkoma kosmetycznymi zmianami. Więcej o Hero i innych HTC znajdziesz tutaj: Android od HTC

Decyzja Orange o wdrożeniu do sprzedaży tylu Androidów w dużym stopniu podyktowana jest przyjaznej polityki Google wobec operatorów oraz samych użytkowników. Developer otrzymuje aż 70% przychodów ze sprzedaży aplikacji w Android Market natomiast reszta dzielona jest pomiędzy operatora który wprowadził na rynek smartphone oraz w niewielkim stopniu Google.

Dodatkowo pojawiło się potwierdzenie informacji o aktualizacji 'Cupcake’ dla Era G1 w kwietniu – jednak na początku dotrze ona na daleki zachód skąd stopniowo będzie się zbliżać do Polski.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy