ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Asus ZenFone 5z

Asus ZenFone 5Z otrzymuje Androida 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W ostatnim czasie coraz więcej smartfonów otrzymuje upragnionego Androida 9 Pie. Szczególnie widać to na przykładzie Nokii, która poinformowała ostatnio kiedy jej poszczególne smartfony otrzymają tytułową aktualizację. ZenFone 5 otrzymał już Pie, a więc Asus zamierza poczęstować „Ciachem” użytkowników ZenFone’a 5Z.

Asus ZenFone 5Z już z Androidem 9 Pie. Ruszyła aktualizacja

android oreo pie

Asus ZenFone 5Z to jeden z najbardziej opłacalnych flagowców 2018 roku, razem z Pocophone F1 od Xiaomi. Niemniej jednak właściciele tego pierwszego urządzenia z pewnością się ucieszą, bo właśnie ruszyła aktualizacja do Androida 9 Pie. Asus jednocześnie zaznaczył, że owa aktualizacja jest wypuszczana falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma ją w tym samym czasie. W kwestii nowości i zmian niestety nie wiemy zbyt wiele, ponieważ firma ujawniła tylko, że mamy się spodziewać zupełnie nowego paska do zmiany głośności i lupy, która ma ułatwić kopiowanie tekstu.

Zobacz także: Apple szykuje serwis wideo, który ma konkurować z Netflixem

„Czysty” Android 9 Pie wprowadza m.in. nowe gesty, adaptacyjną jasność i adaptacyjną baterię, więc zapewne te funkcje także pojawią się na opisywanym smartfonie. Co ciekawe, aktualizacja nie dotyczy tylko jakiegoś lokalnego rynku, ponieważ została udostępniona globalnie. Zatem bardzo możliwe jest, że w chwili czytania tego tekstu cieszycie się już nową wersją systemu lub w ciągu kilku najbliższych dni ją otrzymacie.

Źródło: androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy