Apple Music kontra Spotify

Apple Music depcze po piętach Spotify. Ten drugi ma się czego obawiać

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Apple Music i Spotify nieustannie ze sobą rywalizują. W opinii publicznej panuje przekonanie, że to ten drugi jest obecnie najpopularniejszym muzycznym serwisem streamingowym. W zasadzie to prawda, ale wygląda na to, że już wkrótce może się to zmienić. Jakiś czas temu pisałem, że Apple Music rośnie 2,5 raza szybciej od Spotify. Po tym czasie jest to wciąż aktualne. Mimo że Spotify nadal przoduje pod względem liczby płacących subskrybentów, to biorąc pod uwagę dzisiejszą informację, serwis od giganta z Cupertino może to wkrótce zmienić.

Apple Music kontra Spotify – ten pierwszy rośnie w zastraszającym tempie

apple music

Obie platformy mają swoje plusy i minusy. Osobiście dużo bardziej wolę Spotify, którego opłacam już od kilku lat, jednak Apple Music także ma ogromną bazę fanów. Jak podaje Apple, ich serwis przebił nie tak dawno temu barierę 50 milionów płacących użytkowników, co jest świetnych wynikiem. Dla przypomnienia – niecały rok temu temu Apple Music liczyło „tylko” 38 milionów klientów, a więc usługa firmy spod znaku nadgryzionego jabłka radzi sobie naprawdę dobrze.

Zobacz także: Podsłuchiwanie w FaceTime. Apple naprawia groźną lukę

Spotify z kolei ma teraz około 90 milionów płacących użytkowników. Pewnie, różnica jest ogromna, ale warto zauważyć, że Spotify nie rośnie w tak szybkim tempie jak wspomniane wielokrotnie Apple Music. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to już w ciągu kilku najbliższych lat właśnie Apple może objąć prowadzenie na rynku muzycznych serwisów streamingowych.

Źródło: phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy