ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gamingowy telefon – Samsung publikuje nowy patent

Autor: Michał Pociask Kategoria: Newsy

Choć gamingowe telefony są wciąż niszą na rynku, coraz więcej producentów decyduje się na dodanie smartfona dedykowanego graczom do swojego portfolio. Jednym z nich jest właśnie Samsung, który podążając zgodnie z trendami, opatentował własną, składaną konstrukcję smartfona. Jeżeli producent postanowi wprowadzić w życie opublikowany patent na gamingowy telefon, szykuje się nie lada rewolucja!

Jak może wyglądać gamingowy telefon Samsunga?

Samsung postawił na nietypowe elementy, a mianowicie poza zginanym wyświetlaczem znajdziemy tu również fizyczne przyciski – bardzo podobne do tych znanych z padów do gier. Patent ujawnia po lewej stronie tzw. krzyżaka oraz sześć przycisków po stronie prawej, które zapewne będziemy mogli sami zdefiniować. Niewątpliwie sprawi to, że granie na smartfonie stanie się prostsze. Pozostaje pytanie, czy gra na rozłożonym ekranie byłaby wygodna, ponieważ najprawdopodobniej ujrzymy sporych rozmiarów wyświetlacz.  Samsung musiałby znaleźć złoty środek, aby korzystanie z urządzenia było komfortowe, stosunek rozmiaru przycisków do ekranu był odpowiedni, a także by gamingowy telefon nie ważył zbyt wiele. W końcu gracze potrafią odbywać sesje godzinami, więc w żadnym wypadku nie może być kłopotliwy w użytkowaniu. Zobaczmy na przedstawionym poniżej szkicu, czego możemy się spodziewać.

Patent Samsunga na gamingowy telefon

Czy ciężko Wam jest sobie wyobrazić, jak urządzenie to mogłoby wyglądać na żywo? Let’s Go Digital przygotował wizualizację i trzeba przyznać, że pomimo zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, budowa gamingowego telefonu jest bardzo ciekawa. Mogłaby śmiało dołączyć do grona przenośnych konsol.

Wizualizacja patentu Samsunga na gamingowy telefon

Zobacz także: Aplikacja Gmail nareszcie z Material Design. Minimalizm jest w cenie

Czy projekt się przyjmie?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, czy Samsung zastosuje ten patent w smartfonie oraz jakiej specyfikacji użyje w tymże urządzeniu. Potencjał jest ogromny, a producent już niejednokrotnie pokazał na przestrzeni lat, że potrafi wdrożyć odważne i nietuzinkowe pomysły w życie. Jeżeli podejmie odpowiednie kroki, to ze swoją hybrydą konsoli i telefonu mógłby spokojnie konkurować z jej stacjonarnymi braćmi, co Nintendo zdążyło udowodnić przy premierze Switch’a (połączenie handhelda ze stacjonarną konsolą do gier). Jedno jest pewne — wydając taki sprzęt, Samsung mógłby podbić już nie tylko rynek smartfonów, lecz również branżę gier, a byłoby to niewątpliwie ciekawym i zaskakującym wydarzeniem.

Źródło: Androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy