Sprzedaż smartfonów

Sprzedaż smartfonów w 2018 – Chińczycy przypuszczają atak

Newsy

Styczeń to świetny okres dla fanów tabelek. Właśnie w tym miesiącu są przedstawiane raporty przedstawiające dane z zeszłego roku, w tym sprzedaży smartfonów. Spójrzmy więc co przygotował nam Canalys, ponieważ te dane wyglądają naprawdę ciekawie, a momentami zaskakująco.

Sprzedaż smartfonów w 2018 roku

Sprzedaż smartfonów

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak widać, Samsung i Apple są w tendencji spadkowej. Tracą także producenci, którzy nie załapali się do rankingu. Największe wzrosty natomiast notują Huawei i Xiaomi. Należy jednak pamiętać, że różnica pomiędzy nimi to aż 86 milionów sprzedanych urządzeń na rzecz pierwszego z nich. Najbardziej stabilny, lecz z ciągłą tendencją wzrostową wydaje się Oppo. Warto jednak zauważyć, że ogólna sprzedaż smartfonów względem poprzedniego roku spadła. Może to oznaczać, że rynek w końcu się nasycił.

Zobacz też: Znaczny wzrost cen smartfonów w Polsce. Miażdżąca analiza i raport

Jeszcze ciekawiej prezentuje się jednak zestawienie za ostatnie dwa miesiące roku 2018. Jest to w końcu okres przedświąteczny, w którym teoretycznie sprzedaż powinna wystrzelić w górę z powodu prezentów. Teoretycznie… spójrzcie sami na te wyniki:

Sprzedaż smartfonów

Jak widać, doszło do małego przetasowania. Apple nadal traci i to znacznie więcej niż w zestawieniu rocznym. Samsung pod koniec roku zaczął powoli odrabiać straty, chociaż nadal był na minusie. Xiaomi, mimo wzrostu w skali roku ostatni miesiąc zaliczyło z lekkim spadkiem względem roku poprzedniego. Najlepiej wypadł Huawei, który w tym okresie miał jeszcze większy wzrost sprzedaży niż w tabeli rocznej. Największym zaskoczeniem jest jednak wynik Oppo. Wzrost o ponad 20% biorąc pod uwagę wyniki roczne, jest naprawdę godny pochwały.

Źródło: canalys


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x